Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Showdance 2018 Ústí nad Labem

Podmol je opět vicemistrem světa. Ještě nepatřím do starého železa, uvedl

Vicemistrem světa se stal freestyle motokrosař Libor Podmol už popáté. V posledním závodě v čínském Šen-čenu skončil druhý a snížil celkový náskok nového šampiona Maikela Melera ze Španělska na pouhých osm bodů. Petr Pilát obsadil páté místo a v celém seriálu je čtvrtý.

Libor Podmol na FMX Gladiator Games
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Být vicemistrem světa je skvělé. Bál jsem se, že už patřím do starého železa, ale ještě evidentně ne," řekl Podmol. Mistr světa z roku 2010 byl celkově druhý naposledy před třemi lety. "Život není o tom, jaké barvy mají vaše medaile a co visí na zdi, ale o momentech, které na vaší cestě zažíváte. A moje cestička speciální je," dodal.

Melero se díky čtvrtému titulu mistra světa stal nejúspěšnějším jezdcem historie. V Číně se museli motokrosaři vyrovnat s náročnými podmínkami. Nejprve řešili nebezpečné rampy na skoky, v sobotu během závodu začalo na venkovní trať mírně poprchávat a zvedal se vítr. "Závodit v Číně je vždy o nervy, v nemocnici tady prostě skončit nechcete," uvedl Podmol, který ve finálové jízdě předvedl trik Surfer Flip, poté backflip Tsunami a California Roll.

Je nám líto, video expirovalo.
Freestyle motokrosař Podmol je popáté vicemistrem světa

"Nepodařilo se mi projít rok bez zranění. Kdybych si nezlomil ruku a nejel závod v Polsku pět dní po operaci, možná by celková medaile mohla mít barvu zlatou. Navíc třikrát jsem byl před Melerem," řekl nejlepší český freestylový motokrosař historie.

Přesto je Podmol s letošní sezonou spokojený. Získal také titul mistra Evropy a v Americe vybojoval bronzovou medaili na X-Games. Navíc o minulém víkendu jako první Čech předvedl salto vpřed. "Hodnotím tento rok jako jeden z nejúspěšnějších v kariéře. Myslím, že je to na slušného kluka z malé země slušný počin," dodal s úsměvem Podmol.

Za necelý měsíc čeká Podmola a spol. ještě jeden velký závod. V sobotu 9. prosince se v německém Oberhausenu uskuteční nový formát světového šampionátu týmů, kde se čeští reprezentanti postaví proti Australanům, Španělům nebo Francouzům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy