Následuje
FIS magazín SP

Podmol je opět vicemistrem světa. Ještě nepatřím do starého železa, uvedl

Vicemistrem světa se stal freestyle motokrosař Libor Podmol už popáté. V posledním závodě v čínském Šen-čenu skončil druhý a snížil celkový náskok nového šampiona Maikela Melera ze Španělska na pouhých osm bodů. Petr Pilát obsadil páté místo a v celém seriálu je čtvrtý.

Libor Podmol na FMX Gladiator Games
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Být vicemistrem světa je skvělé. Bál jsem se, že už patřím do starého železa, ale ještě evidentně ne," řekl Podmol. Mistr světa z roku 2010 byl celkově druhý naposledy před třemi lety. "Život není o tom, jaké barvy mají vaše medaile a co visí na zdi, ale o momentech, které na vaší cestě zažíváte. A moje cestička speciální je," dodal.

Melero se díky čtvrtému titulu mistra světa stal nejúspěšnějším jezdcem historie. V Číně se museli motokrosaři vyrovnat s náročnými podmínkami. Nejprve řešili nebezpečné rampy na skoky, v sobotu během závodu začalo na venkovní trať mírně poprchávat a zvedal se vítr. "Závodit v Číně je vždy o nervy, v nemocnici tady prostě skončit nechcete," uvedl Podmol, který ve finálové jízdě předvedl trik Surfer Flip, poté backflip Tsunami a California Roll.

Freestyle motokrosař Podmol je popáté vicemistrem světa

"Nepodařilo se mi projít rok bez zranění. Kdybych si nezlomil ruku a nejel závod v Polsku pět dní po operaci, možná by celková medaile mohla mít barvu zlatou. Navíc třikrát jsem byl před Melerem," řekl nejlepší český freestylový motokrosař historie.

Přesto je Podmol s letošní sezonou spokojený. Získal také titul mistra Evropy a v Americe vybojoval bronzovou medaili na X-Games. Navíc o minulém víkendu jako první Čech předvedl salto vpřed. "Hodnotím tento rok jako jeden z nejúspěšnějších v kariéře. Myslím, že je to na slušného kluka z malé země slušný počin," dodal s úsměvem Podmol.

Za necelý měsíc čeká Podmola a spol. ještě jeden velký závod. V sobotu 9. prosince se v německém Oberhausenu uskuteční nový formát světového šampionátu týmů, kde se čeští reprezentanti postaví proti Australanům, Španělům nebo Francouzům.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy