Následuje
ODM 2020: Biatlon

Podmol byl v Berlíně dvakrát třetí. Neudělal jsem žádnou chybu, řekl

Dobře začal Libor Podmol nový ročník mistrovství světa ve freestyle motokrosu v Berlíně obsadil v pátek i v sobotu třetí místo. Po oba dny před ním skončili Luc Ackermann z Německa a obhájce titulu Maikel Melero ze Španělska.

Freestyle motokrosař Libor Podmol
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Šampionát se mi podařilo rozjet skvěle. Bylo důležité, že jsem pokaždé předvedl čisté jízdy a nedopustil žádnou chybu. Vím, že musím přidat další nové triky, abych v závodech vítězil," uvedl Podmol.    

Šampion z roku 2010 tentokrát postoupil z kvalifikace ze čtvrtého místa, ale ve finále už znovu těsně nepustil na stupně vítězů Australana Pata Bowdena. Pochvaloval si zejména provedení vlastního triku Surfer flip, při kterém před rozjezdem na rampu stojí na sedačce a ve vzduchu se do salta přetočí zpátky.    

"V Německu jsem svůj Surfer flip dával asi nejlépe v kariéře, byl pořádně protažený. Asi pomohlo, že jsem přes dva měsíce při dovolené na Srí Lance surfoval na vlnách a zaměřoval se na správnou koordinaci těla," pousmál se Podmol, jehož mladší bratr Filip stejně jako Petr Pilát v sobotu opět neprošel do finále.    

Do seriálu MS nejlépe vykročil Ackermann, který vsadil na dvojitá salta. Podmol jej v listopadu v Praze skočil také, momentálně jej ale do programu zařazovat nehodlá. "Budu pilovat jiné triky, asi Flair nebo další otočky nad letící motorkou ve vzduchu. Určitě mám v plánu předvést rozhodčím salto vpřed. To bych rád dal už během dalšího závodu," řekl Podmol.    

Světový šampionát bude druhým dílem pokračovat 26. a 27. dubna v Mnichově.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy