Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Podívejte se na nový monopost Ferrari: F2012

Maranello - Stáj Ferrari dnes na internetu představila nový monopost pro nadcházející sezonu mistrovství světa vozů formule 1. Místo okázalé show sáhlo vedení týmu ke skromné virtuální prezentaci, neboť v místě svého sídla v Maranellu už několik dní hustě sněží a zhruba tři stovky pozvaných hostů, partnerů a zástupců médií by měly problémy se do Itálie dostat.

Felipe Massa a Fernando Alonso
zdroj: ČTK/AP autor: Ercole Colombo

Ferrari představilo vůz na fotografiích a na videoklipu a pojmenovalo ho F2012. Co se názvu monopostu týče, tak se stáj vrátila ke tradici, neboť loni jezdilo auto pod jménem F150 na počest výročí italské automobilky. Červený vůz projel loni cílem jako první pouze jednou, ale už během sezony mechanici připravovali a piloti testovali auto na letošní rok. Největší jeho předností by měly být aerodynamické vlastnosti.

První testy jsou naplánovány na příští týden ve španělském Jerezu. Vedení týmu očekává, že Brazilec Felipe Massa a bývalý dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso ze Španělska budou útočit na vítězství daleko častěji. Poslední titul pro Ferrari totiž získal v roce 2007 Fin Kimi Räikkönen, který se do šampionátu letos vrátí v týmu Lotus. "Je to hodně agresivní auto. Bude silné," komentoval v tiskové zprávě Massa nový design vozu.

"A já si věřím, že budeme bojovat s Red Bully o vítězství," prohlásil Brazilec, kterému po skončení sezony vyprší v týmu smlouva a letos tak bude bojovat o svou budoucnost. Mistrovský Red Bull představí nové auto rovněž na internetu v pondělí, seriál mistrovství světa zahájí Velká cena Austrálie 18. března.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy