Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Počítá s Dakarem i s mistrovstvím světa. Prokop už zase roztáčí kola

Praha - Tak přece jen. Martin Prokop se v letošním roce nakonec objeví v závodech rallyeového mistrovství světa. Účastník lednové Rallye Dakar sice zvažoval, že se bude věnovat hlavně startům v cross country soutěžích a připravovat se na další ročník slavné vytrvalostní soutěže v Jižní Americe, zasáhne však i do klasické rallye. "Mistrovství světa pojedu od Portugalska," řekl Prokop.

Martin Prokop
zdroj: ČTK/EFE autor: Ulises Ruiz Basurto

Do šampionátu Prokop vstoupí v květnu, kdy se bude konat jeho šestý díl. Čtyřiatřicetiletý pilot bude závodit se speciálem Ford Fiesta WRC starší specifikace. "V továrně nám nejsou schopni říct, kdy dokážou postavit WRC specifikace 2017," přiznal.

Prokop již jeden ford v letošní výkonnější verzi v týmu má, závodí s ním ale Nor Mads Östberg. Jihlavský pilot a teď i manažer zajišťuje pro Östberga kompletní servis "na klíč". Poprvé se ambiciózní Nor představil ve Švédsku, kde skončil po řadě problémů patnáctý.

Martin Prokop
zdroj: ČTK/AP autor: Roni Rekomaa

"Musím se přiznat, že mi spadl kámen ze srdce, že auto odstartovalo a nic se nepokazilo hned na začátku," řekl Prokop. V dalších startech už by ale měla být situace lepší a Prokop i Östberg věří, že se jim bude dařit. "Mads má velké nároky. Cítí, že je schopen jet o bednu, a to je jeho cíl. Má návyky z továrního týmu a my mu chceme vyhovět," uvedl Prokop.

Vedle klasické rallye se bude věnovat i závodům cross country, aby se připravil na další ročník Dakaru. V dubnu by se měl představit v soutěžích v Abú Zabí a v Kataru.

Martin Prokop na trati dakarské rallye
zdroj: Facebook autor: @MartinProkopOfficial

"V pátek bychom měli přivést auto z Dakaru a za týden musí odplouvat do Abú Zabí, takže na něm ani nestihneme nic udělat. Možná jen dáme novou karosérii," uvedl Prokop, jehož tak opět čeká termínově nabitý rok. "Bude vyžadovat velké nasazení od všech členů týmu," dodal Prokop.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy