Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Po první etapě rallye Šumava Klatovy vede Kresta

Klatovy - Roman Kresta s peugeotem 207 vede po první etapě Rallye Šumava Klatovy. Vítěz předchozí Valašské rallye, která zůstala za tragických okolností před třemi týdny nedokončena, má před nedělním finále sedmnáctisekundový náskok před piloty mitsubishi Václavem Pechem a Pavlem Valouškem. Krestu nezastavil ani defekt, který jej v průběhu dne připravil o více než minutu času.

Kresta dnes pokračoval tak, jak v pátek do soutěže vstoupil v zahajovacím testu na Klatovském okruhu. I přes potíže s čerpadlem vyhrál úvodních pět rychlostních zkoušek. Jenže velkou část té další absolvoval s proraženou pneumatikou a z více než minutového náskoku mu zbylo jen necelých pět sekund k dobru. "Závody zase začínají. Na prázdné gumě jsme jeli asi deset kilometrů, zhruba polovinu erzety," citoval Krestu server mediasport.cz.

Na tomto testu se radoval z prvenství Valoušek, který tím dočasně vystřídal na druhém místě Pecha. Ten doplatil na to, že hůře pojízdného Krestu na trati dojel, ale nedokázal jej předjet. "Roman nás nepustil, takže jsme také ztratili," uvedl navigátor Petr Uhel.

V následném testu už byl opět nejrychlejší Kresta, zkouška ale zůstala nedokončena po havárii Vojtěcha Štajfa v subaru. Tomu ještě v úvodu dne patřilo třetí místo. Jeho nehoda se jako řada dalších obešla bez zranění, z předních jezdců musel odstoupit i Jaroslav Orsák kvůli požáru elektroinstalace na jeho peugeotu.

Kresta pak vyhrál i zbývající zkoušky, v boji o druhé místo ale získal před závěrečnou etapou opět navrch Pech. Valoušek na něj ztrácí necelých pět sekund. V neděli je na programu ještě pět měřených úseků.

Rallye Šumava Klatovy po 1. etapě (neoficiálně):

1. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) 1:24:31,9, 2. Pech, Uhel -17,6, 3. Valoušek, Hrůza (Mitsubishi Lancer EVO IX) -22,2, 4. Běhálek, Černohorský (Subaru Impreza Sti) -41,8, 5. Barvík, Bartončík -2:34,1, 6. Trojan, Dolečková (oba Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:43,5   

Hlavní zprávy