Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice

Plochodrážní Grand Prix zavítá do Prahy i příští rok

Plochodrážní Grand Prix České republiky bude i v příštím roce součástí seriálu mistrovství světa. Na břevnovském oválu stadionu Markéta by se mělo jet 5. června a pro českou metropoli to bude znamenat rekordní jubileum. V Praze se sejde plochodrážní elita v 25. sezoně za sebou.

zdroj: ČTK

Prestižní série zavítala do Prahy poprvé v roce 1997 a od té doby se v České republice zastavila každý rok.

Letos se na Markétě jelo v improvizovaném programu, poté co sezonu výrazně narušila koronavirová krize, dokonce dvakrát.

Ze čtyř dvojzávodů se tři konaly v Polsku, tradice závodů v Praze ale nebyla ani tentokrát přerušena.

Při závodech 18. a 19. září se navíc znovu potvrdilo, že vítěz z Prahy mívá většinou hodně velké naděje i na celkový triumf.

Polák Bartosz Zmarzlik dokázal na Markétě vyhrát oba závody a udělal zásadní krok za úspěšnou obhajobou titulu světového šampiona.

"Co by to bylo za sezonu Grand Prix bez toho, aby v ní byla zastávka v Praze," uvedl šéf promotérské společnosti BSI Paul Bellamy.

"Skutečnost, že ani globální pandemie koronaviru nezastavila závody na Markétě, jen podtrhuje oddanost těch, kteří závod pořádají. Podmínky na stadionu jsou při každém našem návratu lepší a lepší, závod v Praze se stal skutečně jedním z vrcholů plochodrážního kalendáře," ocenil Bellamy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy