Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Piloti Lacko s Doubkem v Mostě stáli na stupních vítězů

Déšť moc neovlivnil výkony českých pilotů při úvodních jízdách závodů na okruhu v Mostě. Adam Lacko a Martin Doubek dojeli na stupně vítězů. Lacko byl druhý v hlavním závodě tahačů a Doubek dojel třetí v evropském okruhovém seriálu NASCAR. Na mokré trati pak oba druhé závody nedokončili.

Je nám líto, video expirovalo.
V Mostě se českým jezdcům dařilo

Osmatřicetiletý Lacko se letos soustředí na okruhové vytrvalostní závody, v Mostě se ale jednorázově zapojil zpět do ME tahačů a dařilo se mu. V sobotu si připsal vítězství ve druhém handicapovém závodě, v neděli potvrdil, že mu mokrá trať svědčí, a byl druhý v hlavním závodě.

"Z pohledu diváka to možná vypadalo trochu nudně, protože jsme neustále jenom kroužili, ovšem v kabině jsem se docela dost zapotil. Vody nebylo příliš mnoho, ale člověk musel dávat pozor a v každém kole hledat ideální stopu," řekl Lacko.

Pilot týmu Buggyra ZM Racing nestačil pouze na suveréna letošní sezony a úřadujícího šampiona Norberta Kisse. "Držel jsem se ho asi dvě kola, ale pak jsem zjistil, že je zbytečné riziko bojovat s ním, protože na vodě mu to zjevně fungovalo lépe. Zvolil jsem strategii lepší druhý než žádný. Ke konci závodu začal trať osychat, tak jsem si musel hledat zase jinou ideální stopu," dodal Lacko.

Do druhé jízdy odstartoval rodák z Čeladné ze čtvrté řady, elitní osmička si totiž v tahačích tradičně v boji o poloviční body otáčí pořadí. Pro Lacka ale závod skončil hned ve druhém kole, když s porouchanou převodovkou zajel do depa. Za silného deště vyhrál opět Kiss.

"Hned, jak jsme začali závodit, začal vypadávat kvalt, už to nešlo narvat zpátky. Stalo se něco s převodovkou. Studovali jsme ji už předtím, přemýšleli jsme, jestli ji nevyměníme. Ale nebyl už čas, tak jsme to riskli," řekl Lacko, jenž byl s celkovou bilancí v Mostě maximálně spokojený. "Úkol, který jsem si dal, jsem splnil. Každý den aspoň jednou na pódiu. Za mě velká spokojenost a spokojení jsou i lidi. Misi jsme splnili," usmíval se evropský šampion z roku 2017.

I Doubkovi se na severu Čech vydařila první nedělní jízda. V kategorii EuroNascar 2 startoval za deště z první pozice. Z bezpečnostních důvodů odstartovali jezdci za safety carem a český závodník se držel na prvním místě čtyři kola, než ho předjel italský závodník Alberto Naska. Osmadvacetiletý pilot poté dlouho jezdil druhý, v posledním kole mu ale zkomplikovali situaci o kolo pomalejší jezdci. Situace využil Francouz Paul Jouffreau a dojel na druhém místě o necelou sekundu před Doubkem.

"Pódiové umístění je sice hezké, ale moc pozitivní to není. Jel jsem na vítězství, ale i druhé místo se zdálo jisté. Bohužel se mi zamlžilo přední okno a já jel po cílové rovince kolem boxové zídky, čekal jsem, až bude její konec, a odpočítával si, kdy musím jít na brzdy. V posledním kole jsem dojel tři pomalejší jezdce. Tři mi uhnuli, čtvrtý zablokoval a soupeř za mnou toho využil," řekl Doubek.

V závodě kategorie EuroNascar PRO poté jezdec týmu Hendriks Motorsport/Orion Racing doplatil na špatnou volbu pneumatik. Držel se na sedmém místě, ale před polovinou trati ze závodu odstoupil. "Takhle se končit nikomu nechce. Bohužel volba pneumatik byla špatná, ale i tak bych byl schopen udržet se v první desítce. Bohužel však od druhého kola začaly odcházet brzdy. Snažil jsem se je nenastavit na předek nebo na zadek, ale nic nepomáhalo," dodal Doubek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články