Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Pešek za katarský tým MS nepojede, o budoucnosti jedná

Praha - Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek definitivně přišel o avizované místo v katarském týmu QMMF Racing, v jehož barvách se měl v příští sezoně představit v mistrovství světa ve třídě Moto2. Zástupci jeho hlavního sponzora se nedohodli s představiteli týmu na podmínkách smlouvy. Peškovi tak v současnosti hledá jeho italský manažer Davide Brivio nové angažmá. "Přesný důvod, proč k dohodě nedošlo a co bylo za problém, nevím. Česká pojišťovna se s Katarem nedohodla," řekl Pešek.

Informace o tom, že pětadvacetiletý český závodník za QMMF Racing nepojede, se objevily již začátkem prosince. Nyní je rozchod definitivní. Katarský tým už na jeho místo angažoval Ricarda Cardúse ze Španělska. Pešek, vítěz dvou Velkých cen ve třídě do 125 ccm z roku 2007, tak přišel o vysněné místo. Katarský tým je totiž oficiálním zástupcem tamní motocyklové federace. Budoucnost českého jezdce je nyní nejistá.

"Co bude dále? Nevím. Je možné, že nepojedu vůbec. Je konec roku a místa v týmech už jsou plná," uvedl Pešek, jehož další angažmá má v rukou manažer Brivio. "Samozřejmě, že je to blbá situace a není mi z toho dobře," dodal Pešek, jenž letos přišel o místo v týmu Matteoni Racing a nepovedenou sezonu nedokončil. Racing bude i přes nedohodu o Peškově angažmá působit jeho dosavadní jezdecký trenér Miloš Číhák. "Já v projektu Katar pokračuju, společně s dvěma českými mechaniky. Budu mít na starosti technickou stránku týmu," řekl Čihák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy