Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Pešek věří, že se s Matteonim vrátí na přední pozice

Praha - Motocyklový jezdec Lukáš Pešek už má definitivně jasno o svém angažmá pro příští sezonu; podle očekávání podepsal roční smlouvu s italským týmem Matteoni Racing. Čtyřiadvacetiletý pilot bude v roce 2010 startovat v nové kategorii Moto2, která nahradí třídu do 250 ccm. Pešek věří, že bude schopen stabilně se umisťovat v elitní desítce a pokud možno i bojovat o pozice kolem pátého místa. "Beru to jako výzvu. Chci se vrátit mezi špičku, kde už jsem byl," řekl jezdec.

Pražský rodák u Matteoniho naváže na krajany Jaroslava Huleše a Lukáše Šemberu, kteří barvy italského týmu v minulosti hájili. "Matteoni je kvalitní tým. Například v roce 2009 mně připravil i nejlepší soukromý motocykl. I to dokazuje jeho kvality," podotkl jezdec.

Pešek se dá dohromady s Čihákem, Ibott zůstává

"Nechtěl bych se hnout za hranici první desítky. A když už tam budu, tak je to kousek k pětce a od té je to kousek ke stupňům vítězů. Je to takové logo," uvedl Pešek směrem ke své sedmé kompletní sezoně v mistrovství světa. "Vše se bude odvíjet od prvního závodu. Je důležité, jak začneme," řekl. 

Pešek v úterý odlétá do Španělska, kde začne trénovat na těžším motocyklu Honda kategorie Supersport o objemu 600 ccm. "Ještě nikdy jsem na podobném stroji nejel. Tři dny budeme jezdit a určitě mi to hodně dá. Do další doby budeme vědět, na čem pracovat," řekl Pešek, jenž bude nově spolupracovat s osobním koučem Milošem Čihákem. Přední český jezdec superbiků kvůli tomu přeruší aktivní kariéru. S Peškem bude spolupracovat i jezdecký trenér Andy Ibott.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy