Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Pešek dojel sedmý, vyrovnal své osobní maximum ve čtvrtlitrech

Le Mans - Český motocyklový jezdec Lukáš Pešek na Aprilii obsadil sedmé místo v dnešní Velké ceně Francie a zopakoval svůj dosavadní nejlepší výsledek v kubatuře do 250 ccm, který zajel letos v Japonsku. Na dvanácté příčce dokončil závod v Le Mans Karel Abraham. Deštivou Velkou cenu ovládl úřadující mistr světa Ital Marco Simoncelli na Gileře. Ten vedl od začátku závodu a držel si pohodlný desetisekundový náskok před nejbližšími pronásledovateli až do cíle. V královské kubatuře zvítězil Španěl Jorge Lorenzo, v nejslabší pak jeho krajan Julian Simón.

Pešek skvěle odstartoval a z osmé příčky se po několika zatáčkách dostal až na druhé místo. Ve snaze udržet se Simoncelliho však na mokru položil motorku na bok a po návratu na trať byl až na 19. pozici.

"Start byl celkem fajn a cítil jsem, že jsem se rozhodl (rozjet závod) správně. Jen jsem to v jedné zatáčce přehnal a šel jsem k zemi. Ale ani mě to moc nemrzí, ve finále to dopadlo celkem dobře," řekl Pešek, který si při kolizi ohnul páčku spojky.

Pádům se však nevyhnuli ani ostatní, proto se postupně posouval zpět do elitní desítky. Za Simoncellim srazil třetí Alex Debón do té doby velmi rychlého Thomase Lüthiho a uvolnil tím stupně vítězů pro Hectora Faubela a Roberta Locatelliho.

"Jelo se mi dobře. Člověk chytá rytmus kolo od kola a zvyká si více. Podmínky na trati mi ve finále nedělaly problém a podařilo se mi předjet i nějaké soupeře," pochvaloval si Pešek, jenž přes dosažený výsledek v průběžném pořadí klesl z jedenáctého na dvanácté místo.

Abraham skončil dvanáctý

Také Abraham se nevyhnul dvakrát komplikacím, vzhledem k velkým odstupům a pouze čtrnácti klasifikovaným jezdcům si body do průběžného pořadí vzít nenechal.

V královské třídě MotoGP se z prvenství radoval Jorge Lorenzo na yamaze a o bod se dostal do čela šampionátu. Do cíle si dovezl pohodlný náskok 17 sekund před Markem Melandrim, třetí příčku obsadil Dani Pedrosa. Na příliš časnou výměnu pneumatik doplatil dosud vedoucí muž klasifikace Valentino Rossi, jenž po pádu musel znovu k mechanikům a nakonec se nedostal ani na bodovanou pozici.

Nejslabší kubaturu vyhrál rovněž na mokré trati Španěl Julian Simón a dostal se díky tomu do čela pořadí MS. Mladý český jezdec Lukáš Šembera odstartoval po životním výsledku v kvalifikaci z 18. pozice, po startu se ale propadl na konec třetí desítky a nakonec i pro něj závod předčasně skončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy