Volejbalový magazín

Paddon si v Argentině vyjel premiérový triumf

Córdoba (Argentina) - Vítězem Argentinské rallye se stal pilot hyundaie Hayden Paddon. Novozélanďan byl o čtrnáct vteřin rychlejší než druhý Sébastien Ogier, třetí dojel Andreas Mikelsen.

Hayden Paddon
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Devětadvacetiletý Paddon byl v MS dosud dvakrát druhý, a to vloni v Itálii a letos ve Švédsku. V Argentině se posunul do čela po sobotní havárii vedoucího Fina Jariho-Mattiho Latvaly a před nedělní trojicí rychlostních zkoušek vedl o půl minuty.

Z jeho náskoku sice po Ogierově útoku zbyly před posledním měřeným testem jen necelé tři vteřiny, finále ale Paddon zvládl a závěrečnou erzetu s přehledem vyhrál. Ogier se tak znovu premiérového titulu v Argentině nedočkal.

"Nemůžu tomu uvěřit. Dal jsem do té erzety úplně všechno. Velké díky všem, zejména těm, co mě sledují doma na Novém Zélandu. Na tuto erzetu jsem se chystal tři týdny. Byla úzká a klikatá a opravdu mi neseděla. Nemyslel jsem si, že máme šanci. S tímhle autem toho vyhrajeme ještě hodně," komentoval vítězství.

Ogier se tak znovu premiérového titulu v Argentině nedočkal, přesto vede průběžné pořadí MS s náskokem 39 bodů. Paddon se vyšvihl z pátého na druhé místo.

Paddon v Argentině poprvé triumfoval

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí po 18 rychlostních zkouškách:

1. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) 3:40:52,9, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo WRC) -14,3, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo WRC) -1:05,2, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -1:17,1, 5. Östberg, Flöne (Nor./Ford Fiesta WRC) -4:56,7, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20 WRC) -9:29,5.

Průběžné pořadí MS (po 4 ze 14 závodů): 1. Ogier 96 b., 2. Paddon 57, 3. Östberg 52, 4. Mikkelsen 48, 5. Sordo 44, 6. Latvala (Fin.) 27, ...11. Prokop (ČR) 6.

Pohár konstruktérů: 1. Volkswagen 117 b., 2. Hyundai 81, 3. M-Sport Ford 62, 4. Hyundai N 49, 5. Volkswagen II 45, 6. Dmack Ford 30, 7. Jipocar 6.