Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Paddon převzal vedení v Argentinské rallye po Latvalově havárii

Córdoba (Argentina) - Novým lídrem argentinské rallye je Novozélandaň Hayden Paddon. Pilot hyundaie využil zaváhání a nehody dosavadního nejrychlejšího muže Jarriho-Matti Latvaly. Paddon má náskok půl minuty na druhého Sébastiena Ogiera.

Hayden Paddon
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Latvala ve volkswagenu měl před čtrnáctým testem v čele pořadí čtvrt minuty k dobru na Paddona, ale v nejdelší zkoušce víkendu (téměř 39 km) skončil mimo trať. Podle prvních informací je posádka v pořádku, v neděli by měl Latvala pokračovat s penalizací.

Jeho týmový kolega Ogier měl na stejné trase potíže při dopoledním průjezdu, kdy na vítězného Paddona i Latvalu ztratil přes 20 sekund a přišel o průběžné druhé místo i o bezprostřední kontakt s čelem. Na druhou pozici se trojnásobný mistr světa vrátil až po Latvalově nehodě. O 15 sekund za ním následuje další pilot Volkswagenu Andreas Mikkelsen z Norska.

Paddon dosud v Argentině vyhrál čtyři rychlostní zkoušky a má nakročeno k životnímu výsledku. V MS byl dosud dvakrát druhý, a to vloni v Itálii a letos ve Švédsku. "Tím se (po Latvalově nehodě) všechno trošku mění, že? Chce to teď čistou jízdu. Víme, že Seb bude zítra rychlý," řekl devětadvacetiletý Novozélanďan, světový šampion kategorie PWRC z roku 2011.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě (po 15 z 18 rychlostních zkoušek):

1. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20 WRC) 2:54:45,6, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo WRC) -29,8, 3. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkswagen Polo WRC) -44,3, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -1:02,0, 5. Östberg, Flöne (Nor./Ford Fiesta WRC) -3:46:2, 6. Ligato, García (Arg./Citroën DS3 WRC) -8:13,1. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy