Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Ostrava tleskala Podmolovi, Murray skočil dvojité salto vzad

Ostrava - Český motokrosový jezdec Libor Podmol vyhrál v Ostravě čtvrtý závod seriálu mistrovství světa v halovém freestylu a probojoval se do čela průběžné klasifikace. Sedm tisíc diváků v ČEZ Aréně však aplaudovalo také Američanu Scottu Murrayovi, který na závěr sobotního programu úspěšně skočil první dvojité salto vzad na českém území. Seriál pokračuje v Ostravě dalším závodem ve stejném obsazení dnes od 15 hodin.

Murray po roce v Ostravě složil úspěšný reparát. Jeho loňský pokus skončil krkolomným pádem, letos však obtížný trik na upravené rampě dotočil bezchybně. Specialista z Michiganu, který pro případ pádu jezdí v hokejové výstroji, po úspěšné show doslova propadl euforii a dlouho se přímo na scéně veselil a objímal s ostatními jezdci.

Scott Murray:

"Mám z toho obrovskou radost. Dneska jsem měl den, cítil jsem formu. Už po prvním saltu jsem věděl, že mám dobrou rotaci a byl jsem si skoro jistý, že to vyjde. Jsem rád, že jsem to po roce v Ostravě mohl zopakovat a vyšlo to."

Je nám líto, video expirovalo.
Morokrosové kousky v Ostravě

Ani letos se však úvodní den neobešel bez pádu. Smolařem se stal hned první účastník kvalifikace Aleš Liemann, jenž po triku zvaném cliffhanger neustál dopad a na okraji dojezdové muldy spadl z motorky dolů. Obešlo se to bez vážnějších následků: Liemann odešel z arény po svých a po vyšetření v nemocnici byl s naraženými žebry propuštěn domů.

Po Murrayovi se stal druhým hrdinou večera ostravský rodák Podmol, který se na domácí půdě nechal bouřícím davem vyhecovat ke dvěma riskantním jízdám. Na triumf v kvalifikaci navázal i v dvouminutové finálové jízdě, ve které necelé dva měsíce po zlomenině klíční kosti vystřihl celkem šest variací backflipů a završil ji těžkým under flipem nac nac.

Z trůnu tak k velké radosti publika na poslední chvíli sesadil úřadujícího mistra světa a obhájce titulu Remiho Bizouarda, jenž u pětičlenné poroty rozhodčích zabodoval precizně zvládnutým náročným backflipem scorpion. "Musím poděkovat fantastickým divákům. Vyhecovali mě," prohlásil Podmol.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy