Ogier vyhrál Polskou rally, Prokop dojel desátý

Mikolajki (Polsko) – Francouzský mistr světa Sébastien Ogier s volkswagenem vyhrál Polskou rally a díky pátému vítězství ze sedmi dosavadních soutěží v sezoně zvýšil náskok v čele šampionátu. Čech Martin Prokop s fordem obsadil poslední bodovanou desátou pozici.

Třicetiletý Ogier na šotolinových tratích s centrem ve městě Mikolajki vedl v 18 z 22 erzet a svého norského týmového kolegu Andrease Mikkelsena porazil o 1:07,7 minuty. Třetí dojel s odstupem další více než minuty Belgičan Thierry Neuville, jenž zajistil týmu Hyundai druhé umístění na stupních vítězů v sezoně.

Ogier vyhrál i závěrečnou power stage a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí na 50 bodů. Druhý zůstal jeho další kolega z Volkswagenu Jari-Matti Latvala. Finský pilot dojel pátý, pouhých sedm desetin sekundy za svým krajanem Mikkem Hirvonenem na Fordu, který před pěti lety vyhrál poslední Polskou rally v rámci MS.

Prokop obsadil desáté místo a po úvodních dvou nedokončených rally popáté za sebou bodoval. V průběžném pořadí mu patří devátá pozice.

Polská rally, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 2:34:02,0, 2. Mikkelsen, Flöne (Nor./VW Polo-R) -1:07,7, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:13,5, 4. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -2:32,4, 5. Latvala, Anttila (Fin./VW Polo-R) -2:33,1, 6. Hänninen, Tuominen (Fin./Hyundai i20) -2:49,9, ...10. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -6:11,3.

Průběžné pořadí MS (po 7 z 13 dílů): 1. Ogier 166 b., 2. Latvala 116, 3. Mikkelsen 83, 4. Östberg (Nor./Citroën DS3) 66, 5. Hirvonen 52, 6. Neuville 46, ...9. Prokop 31.