Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal v rytmu vuvuzel aneb Premiérový šampionát na africkém kontinentu

Ogier ulomil kolo a v Německu premiérový světový titul nezíská

Trevír - Šance Sébastiena Ogiera na oslavu mistrovského titulu už během Německé rallye vzaly zasvé hned v úvodní erzetě druhého dne. Francouzský lídr šampionátu při nehodě zlomil zavěšení levého předního kola svého volkswagenu a odstoupil. Po druhé etapě vede Ogierův týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska, belgický vítěz čtyř z šesti pátečních rychlostních zkoušek Thierry Neuville na něj ztrácí sedm vteřin.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK

Český pilot Martin Prokop s Fordem Fiesta je s více než čtyřminutovým odstupem šestý. "Snažím se ze všech sil, ale pořád je to pomalé. Něco tam musí být špatně, musíme do zítřka zjistit co," citovala Prokopa stránka rally-base.com.

Ogier vedl po čtvrtečních prvních dvou testech a mohl doufat, že si už v deváté ze třinácti letošních soutěží MS zajistí titul. Hned v úvodní páteční vložce však přišla chyba, po níž ještě po provizorní opravě pokračoval, ale na další erzetě musel poničený VW Polo odstavit. I kdyby se v dalších dnech do soutěže vrátil, bylo by to s penalizací 20 minut, s níž by neměl šanci na vítězství.

"Minul jsem bod, kdy mám brzdit. Neměl jsem ho v poznámkách. Vjel jsem do vinice, něco jsem trefil a zničil si předek," uvedl Ogier, jenž má nicméně v čele MS dostatečný náskok, aby mohl být korunován šampionem na příští rallye v Austrálii 15. září. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy