Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Jeden den

Ogier se v Mexiku dostal do vedení, ztratili Loeb i Sordo

Po druhé etapě Mexické rallye je v čele Sébastien Ogier. Vedení se ujal po čtrnácté rychlostní zkoušce, v níž měli defekt Sébastien Loeb i Dani Sordo. Ogier vstoupí do poslední etapy s náskokem přes půl minuty.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Devítinásobný mistr světa Loeb se v Mexiku vrátil do šampionátu po třech letech a po sobotní úvodní erzetě se probojoval do čela. Pak ale kvůli proražené pneumatice nabral manko více než dvou minut a propadl se na páté místo. "Trefil jsem malý kámen. Nemyslel jsem si, že budu muset měnit kolo," řekl Loeb.

Ze stejného důvodu a ve stejné erzetě se zdržel také Sordo. Před etapou ztrácí pilot Hyundai na Ogiera 47 sekund, před ním je ještě Brit Kris Meeke s citroënem.

Třetí letošní rallye uzavřou tři rychlostní zkoušky. S odstupem téměř pět minut do nich vstoupí až ze šesté příčky dosavadní lídr MS, belgický jezdec Thierry Neuville.

Mexická rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:25:03,1, 2. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -35,9, 3. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -46,8, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -1:28,4, 5. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C3) -2:19,7, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -4:44,6. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy