Následuje
Švédská rallye

Ogier poskočil do čela Portugalské rallye, Prokop je patnáctý

Matosinhos (Portugalsko) – Do čela Portugalské rallye se po druhé etapě dostal Sébastien Ogier. Úřadující mistr světa s fordem se na první místo dostal díky vítězství v třech z šesti sobotních rychlostních zkoušek a má dobrou šanci na páté vítězství v této soutěži mistrovství světa. Třiatřicetiletý Francouz vede v průběžném pořadí šestého dílu seriálu MS před závěrečnými čtyřmi měřenými testy o 16,8 sekundy před Belgičanem Thierrym Neuvillem s hyundaiem. Martin Prokop s fiestou je při prvním letošním startu v šampionátu patnáctý.

Sébastien Ogier během Portugalské rallye
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Třetí je Neuvilleův stájový kolega Dani Sordo, Španěl ztrácí na Ogiera 51,3 sekundy. Nejrychlejší muž úvodní páteční etapy Ott Tänak ve 12. rychlostní zkoušce poškodil vůz, nabral ztrátu a klesl na čtvrté místo. Estonec nyní za Ogierem zaostává o minutu a půl.

Francouzský šampion, jenž v Portugalsku naposledy triumfoval v roce 2014, vede po pěti závodech průběžné pořadí MS o 16 bodů před Jarim-Mattim Latvalou. Pilot Toyoty má ale v Portugalsku zdravotní problémy a je průběžně až devátý. "Vzal jsem si nějaké prášky proti bolesti a trochu to pomohlo. Zvládl jsem i něco sníst," řekl Fin, jenž má v hodnocení MS dvoubodový náskok před Neuvillem.

Portugalská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po druhé etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:15:24,6, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -16,8, 3. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -51,3, 4. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -1:29,6, 5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -1:32,4, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -3:01,8, ...15. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -13:21,8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy