Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Ogier po sérii nezdarů definitivně v Německé rallye končí

Trevír (Německo) - Německá rallye už pokračuje bez mistra světa Sébastiena Ogiera. Francouzský pilot Volkswagenu po pátečním nedobrovolném výletu mimo trať a následné penalizaci dnes znovu havároval v druhé rychlostní zkoušce. Posádka vyvázla bez zranění, což potvrdilo i vyšetření v nemocnici, kam byli Ogier i spolujezdec Julien Ingrassia preventivně převezeni. Ze soutěže ale odstoupili. Nedělní rychlostní zkoušku sledujte od 12:00 exkluzivně na našem webu.

Sébastian Ogier
zdroj: ČTK/AP

Při havárii byla poškozena svodidla oddělující trať od dálnice natolik, že pořadatelé z bezpečnostních důvodů erzetu zrušili. "Jeli jsme na šestku na dlouhé rovince, přišla mírná pravá zatáčka přes zlom a skok byl delší, než jsem čekal. Při dopadu se rozpadla záď a já ztratil kontrolu nad vozem," popsal Ogier.

Ogierovy šance na dobrý výsledek přitom vzaly za své už v pátek, kdy chyboval v poslední zkoušce a po penalizaci se propadl z vedoucí pozice až na 35. příčku. Dnes vůz silně poškodil, ale dělal si naděje, že se ho podaří opravit, aby se v neděli vrátil do soutěže a pokusil se získat body ve speciálně hodnocené power stage. Později ale tým oznámil, že mechanici zprovoznit auto nestihnou.

Po druhé etapě drží bezpečné vedení Ogierův finský týmový kolega Jari-Matti Latvala. Vyhrál pět ze sedmi dnešních testů a má už bezmála minutový náskok na Brita Krise Meekea v citroënu, na kterého doráží Thiery Neuville. Belgický pilot se během dne posunul před kolegu z týmu Hyundai a obhájce prvenství Daniho Sorda ze Španělska.

Martin Prokop si polepšil o jednu pozici na deváté místo poté, co v poslední rychlostní zkoušce dne havaroval dosud devátý Bryan Bouffier z Francie v dalším hyundaii. Český pilot ve fiestě ztrácí na Latvalu přes čtyři minuty.

Je nám líto, video expirovalo.
Německá rallye pokračuje bez Ogiera
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy