Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Šumavský MTB Maraton České spořitelny

Ogier je počtvrté králem Mexické rallye a znovu vede MS

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál Mexickou rallye a po druhém vítězství v sezoně se vrátil do čela šampionátu. Francouzský pilot v zámořské soutěži triumfoval už počtvrté, ale premiérově s fordem, v letech 2013 až 2015 řídil volkswagen. Dodatečně přišel o čtyři body do průběžného pořadí mistrovství světa. Traťoví komisaři ho totiž potrestali za to, že v závěrečné power stage trefil se svým fordem zábrany v šikaně.

Sebastien Ogier na Mexické rallye
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/Andre Lavadinho

Ogier zajel v kontroverzní erzetě druhý čas, ale po desetisekundové penalizaci klesl na sedmou pozici. Vítězství pětinásobného mistra světa v Mexické rallye tím vzhledem k jeho více než minutovému náskoku před Španělem Danielem Sordem ohroženo nebylo, ale přišel o čtyři body do MS. Zároveň si polepšil jeho belgický rival Thierry Neuville z týmu Huyndai, jenž byl původně v power stage čtvrtý.

Místo devíti bodů tak Ogier vede šampionát o čtyři body. Výsledky ještě nejsou konečné, neboť Francouzův tým M-Sport podal proti penalizaci protest.

Ogier při 42. triumfu v kariéře zvítězil před Danim Sordem z týmu Hyundai a v průběžném pořadí MS po třetím závodě vystřídal na prvním místě Neuvillea. Belgičan od začátku zaostával a obsadil šesté místo s více než pětiminutovou ztrátou.

Před Neuvillem rallye dokončili ještě britský obhájce loňského prvenství Kris Meeke, který na třetím místě dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně, týmový kolega Andreas Mikkelsen z Norska a také legendární Sébastien Loeb.

Devítinásobný mistr světa z Francie se do seriálu vrátil po třech letech a v první polovině soutěže se držel ve hře o vítězství. Po sobotní úvodní erzetě se hvězdný pilot Citroënu dokonce probojoval do čela, pak ale kvůli proražené pneumatice nabral manko více než dvou minut a propadem na páté místo přišel o šanci vyhrát v Mexiku posedmé v kariéře.

Je nám líto, video expirovalo.
Ogier opět nenašel v Mexiku přemožitele

Mexická rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - konečné pořadí:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:53:58,0, 2. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:13,6, 3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -1:29,2, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -1:48,4, 5. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C3) -2:34,6, 6. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -5:03,0.

Průběžné pořadí (po 3 z 13 soutěží): 1. Ogier 56 b., 2. Neuville 52, 3. Mikkelsen 34, 4. Meeke 32, 5. Latvala (Fin./Toyota Yaris) 30, 6. Tänak (Est./Toyota Yaris) 26, ...18. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 1. Pořadí týmů: 1. Huyndai 84, 2. M-Sport Ford 72, 3. Citroën 71, 4. Toyota 67.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy