Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Ogier jasně vede Britskou rallye, nestačí mu Tänak ani Neuville

Londýn - Sébastien Ogier pokračuje ve své dominanci i poté, co si už zajistil titul mistra světa. Po osmi rychlostních zkouškách vede Britskou rallye o 37 vteřin před Estoncem Ottem Tänakem. Český zástupce Jan Kopecký je průběžně čtrnáctý.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/imago sportfotodiens

Ogier si zajistil čtvrtý titul za sebou před dvěma týdny v Katalánsku. V předposledním dílu MS v Británii vyhrál pět z osmi rychlostních zkoušek a útočí na čtvrtou výhru ve Walesu v řadě. Druhý je zatím Estonec Ott Tänak ve fordu, třetí už s víc než minutovým odstupem Belgičan Thierry Neuville ve voze Huyndai.

Jediný český účastník soutěže Jan Kopecký z továrního týmu Škoda je průběžně čtrnáctý, v kategorii WRC2 mu patří čtvrtá pozice.

Je nám líto, video expirovalo.
Ogier vede po první etapě s přehledem Britskou rallye

Britská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 1:44:31,2, 2. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -37,3, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:09,0, 4. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -1:12,8, 5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -1:14,8, 6. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:07,2, ...14. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) -6:34,6. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy