Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Ogier byl na úvod Rallye Akropolis nejrychlejší, Prokop byl dvaadvacátý

Potvrdil roli favorita. Vedoucí muž mistrovství světa Sébastien Ogier vyhrál první rychlostní zkoušku Rallye Akropolis. Až za sedminásobným mistrem světa v Aténách dojeli další jezdci Toyoty Elfyn Evans a Kalle Rovanperä. Dvaadvacáté místo patří Martinu Prokopovi.

Sebastian Ogier
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Nikos Katikis

Řecká šotolinová soutěž se do seriálu MS vrátila po osmi letech a první měřený test skončil triumfem Toyoty. Jezdci konkurenční značky Hyundai se seřadili na čtvrtém až šestém místě v pořadí Thierry Neuville, Dani Sordo, Ott Tänak. Po kratičké zkoušce však největší favority dělí pouhá sekunda, většina posádek strávila na trati jen necelou minutu.

"Miluju Řecko, je to nádherná země. Jsem opravdu rád, že jsme se sem vrátili. Zítra pojedeme první a budeme čistit trať, ale nějak se s tím popereme," uvedl na webu šampionátu sedmatřicetiletý Ogier, který má v čele průběžného pořadí MS náskok 38 bodů před Evansem a Neuvillem.

Je nám líto, video expirovalo.
Rallye Akropolis zahájil nejlépe Ogier

Prokop se do mistrovství světa zapojil poprvé od červnové Safari rallye v Keni, na níž vážně havaroval. Za Ogierem zaostal o 4,3 sekundy.

V následujících třech dnech čeká posádky v Řecku dalších 14 zkoušek o celkové délce téměř 300 km.

Rallye Akropolis, podnik MS v automobilových soutěžích - po 1. rychlostní zkoušce:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 51,5, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -0,6, 3. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -0,8, 4. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -0,9, 5. Sordo, Carrera (Šp./Hyundai i20) -1,0, 6. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -1,0, ...22. Prokop, Ernst (ČR/Ford Fiesta R5) -4,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články