Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

O šampionát F1 se zajímá i stáj Superfund

Londýn - Bývalý rakouský pilot formule 1 Alex Wurz usiluje o návrat do mistrovství světa, tentokrát ale jako ředitel stáje Superfund. Ta podala vedle dalších uchazečů přihlášku do příštího ročníku a bude čekat, zda ji 12. června mezinárodní federace FIA zařadí na seznam účastníků. Vlastníkem stáje je rakouský podnikatel Christian Baha. Pětatřicetiletý Wurz má na kontě 69 Velkých cen v monopostech Benettonu a Williamsu.

"Vždycky jsem chtěl být členem týmového managementu. V rozpočtovém stropu a přirozených podmínkách na soutěžním trhu vidíme naši příležitost," vysvětlil Wurz důvod, proč má Superfund zájem o účast v seriálu. "Rozhodnout se ale musíme, až bude jasné, co budeme a nebudeme v příštím ročníku smět dělat," upozornil. 

O rozpočtovém stropu, který chtěla zavést FIA, vznikly velké dohady a řada stájí hrozila vystoupením ze seriálu. Všechny týmy se sice nakonec do dalšího ročníku přihlásily, o konkrétních podmínkách existence šampionátu však bude rozhodnuto až podpisem nové dohody, tzv. Concorde Agreement.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy