V šachu

Nikodém opět ovládl závod evropského šampionátu autokrosařů v Přerově

Autokrosař Petr Nikodém potvrdil své postavení v mistrovství Evropy. Český závodník stejně jako loni vyhrál závod mistrovství Evropy v Přerově a upevnil si vedení v průběžném pořadí šampionátu v kategorii Buggy 1600. Pro Nikodéma je to třetí výhra v sedmém závodě seriálu.

Petr Nikodém
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Finále pro nás nezačalo ideálně, radši bych byl v čele od začátku, ale celý víkend jsme měli problém s převodovkou. Nakonec se nám ale podařilo vyhrát, takže jsme spokojeni," řekl Nikodém, který byl po startu druhý za Vincentem Mercierem z Francie. Dokázal jej ale předjet a poté vcelku bezpečně vyhrál.

Na stupně vítězů vystoupili i Otakar Výborný a Jan Bartoš, kteří obsadili druhé, respektive třetí místo v Touring autocross. Zdeněk Antony byl třetí v Super buggy.

Nikodém nenašel v Přerově přemožitele

Společně s Nikodémem se v Přerovské rokli z vítězství radovali Matvej Furažkin z Ruska, jenž tak udržel letošní neporazitelnost mezi takzvanými plechovými auty, a v Super buggy Němec Bernd Stubbe. Ten si s předstihem zajistil desátý kontinentální titul.

Mistrovství Evropy pokračuje v polovině září ve francouzském Saint Igny de Vers.

Výsledky závodu ME v Přerově:

Touring Autocross: 1. Furažkin (Rus./Škoda Fabia), 2. Výborný (Mitsubishi Mirage), 3. J. Bartoš (Škoda Fabia), 4. Červený (Škoda Fabia), 5. Vávra (Mazda RX-8), ...7. Horčička (Honda Civic), 8. Fejfar (Škoda Fabia), 9. Fučík (Škoda Fabia), 11. Brožek (všichni ČR/Škoda Fabia).

Průběžné pořadí ME: 1. Furažkin 242, 2. Výborný 202, 3. Fejfar 145, 4. Červený 141, 5. J. Bartoš 119, ...7. Vávra 74, 12. J. Brožek 56, 13. Horčička 20, 14. Fučík 19, 17. Hilse (ČR/Mitsubishi Lancer) 10.

Buggy 1600: 1. Nikodém (ČR/CM Buggy Suzuki), 2. Wibbeler (Něm./Trackline), 3. Mercier (Fr./F&S Hayabusa), ...6. Nosálek (BMW), 17. Hartman (Kawasaki), 18. Vaněk (všichni ČR/Alfa Racing Hayabusa).

Průběžné pořadí ME: 1. Nikodém 192, 2. Mercier 172, 3. Vaněk 162, ...18. Nosálek 30, 34. Hartman 11.

Super Buggy: 1. Stubbe (Něm./Alfa Racing Emming), 2. Bartelen (Niz./Fast&Speed Buggy), 3. Antony (BMW), 4. Kubíček (Ford), 5. Jordák (Alfa Racing Mitsubishi), 6. Hrubý (Alfa Racing Volvo), ...9. P. Bartoš (Honda), 11. Keřka (Tatra), 13. Horák (BMW), 14. V. Štětina (Nissan),

Průběžné pořadí ME: 1. Stubbe 229, 2. Anacleto (Fr./F&S Volvo) 149, 3. Jordák 141, ...5. Kubíček 113, 8. P. Bartoš 104, 9. Keřka 79, 11. V. Štětina 75, 12. Hrubý 72, 13. Horák 54, 20. Hošek (ČR/Ford) 21.