Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k MS 2024

Neuville se dostal po druhé etapě před Evanse a v Japonsku drží mírný náskok

Ve druhé etapě Japonské rallye se ujal vedení belgický pilot Thierry Neuville. Pilot Hyundaie vystřídal v čele pořadí dlouho vedoucího britského konkurenta z Toyoty Elfyna Evanse a před nedělním finále má před ním čtyřsekundový náskok. Evansovi ve vyrovnaném souboji s Neuvillem nevyšla druhá polovina dne, v celkově dvanácté zkoušce ze čtrnácti se čtyřnásobným vicemistrem světa prohrál o sedm sekund a přepustil mu první místo.

Thierry Neuville
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Nikos Katikis

Neuville v Japonsku bojuje o konečné druhé místo s týmovým kolegou Ottem Tänakem, který si ale aktuální pozici vicemistra s náskokem 21 bodů hlídá. Na třetí příčce estonský jezdec zaostává za lídrem o 39,9 sekundy a není pod tlakem soupeřů. Čtvrtý Takamoto Kacuta v Toyotě na něj ztrácí skoro půl minuty a pátý exmistr světa Sébastien Ogier v dalším voze domácí automobilky po sobotním defektu více než dvě.

Ze souboje o přední umístění vypadl také nový šampion Kalle Rovanperä. V druhé etapě měl hvězdný Fin technické problémy se svou Toyotou, hned v úvodu dne ho postihl defekt a propadl se ze třetího místa na deváté. Závěrečná soutěž sezony vyvrcholí v neděli zbývajícími pěti rychlostními zkouškami.

Japonská rallye, závěrečný podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 1:51:28,3, 2. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -4,0, 3. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -39,9, 4. Kacuta, Johnston (Jap., Brit./Toyota Yaris) -1:04,5, 5. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) -2:46,7, 6. Greensmith, Andersson (Brit./Ford Puma) -3:25,4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články