Neuville před sebe v Belgické rallye nikoho nepustil

Belgický pilot slavil triumf v prvním ročníku Belgické rallye. Thierry Neuville zvítězil před irským kolegou z Hyundaie Craigem Breenem. Třetí dojel do cíle ve finiši na okruhu Spa-Francorchamps finský pilot Kalle Rovanperä.

Thierry Neuville
zdroj: ČTK/ZUMA/Dppi autor: Gregory Lenormand

Třiatřicetiletý Neuville využil znalosti úzkých silnic ve Flandrech, protože belgický závod už v minulosti vyhrál ještě jako součást evropského šampionátu. Od první etapy vedl a náskok udržel i v závěrečném dějství na okruhu ve Spa-Francorchamps. Breena porazil o půl minuty.

Belgickou rallye vyhrál domácí pilot Neuville

Třetí skončil finský pilot Kalle Rovanperä se ztrátou 43 sekund, v těsném souboji o bronz porazil čtvrtého Brita Elfyna Evanse a sedminásobného šampiona Sébastiana Ogiera z Francie.

Obhájce titulu však i přes umístění na páté příčce stále vede s výrazným náskokem průběžné pořadí mistrovství světa. Ogier má na kontě 162 bodů o druhé místo se po čtrnáctém triumfu v kariéře se 124 body dělí Neuville a Evans.

Belgická rallye v kalendáři MS nahradila původně plánovanou soutěž v Severním Irsku, jež vypadla kvůli ekonomické nejistotě způsobené koronavirovou pandemií.

Belgická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 2:30:24,2, 2. Breen, Nagle (Ir./Hyundai i20) -30,7, 3. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -43,1, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -49,6, 5. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -55,8, 6. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -3:46,5.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 12 závodů): 1. Ogier 162 b., 2. Evans 124, 3. Neuville 124, 4. Rovanperä 99, 5. Tänak 87, 6. Kacuta (Jap./Toyota Yaris) 66.

Pořadí týmů: 1. Toyota 348 b., 2. Hyundai 307, 3. M-Sport Ford 135, 4. Hyundai 2C 44