Následuje
Panorama

Neuville po havárii ve druhé etapě Švédské rallye přepustil vedení Latvalovi

Karlstad (Švédsko) - Thierry Neuville z Belgie, dosavadní lídr Švédské rallye, havaroval v závěru druhé etapy v superspeciální zkoušce a pustil tím do vedení druhé soutěže mistrovství světa Fina Jariho-Mattiho Latvalu s toyotou. Neuville byl po 14 erzetách na čele s náskokem 43 sekund, ale poslední měřený úsek o délce pouhých 1,9 km v Karlstadu nedokončil.

Jari-Matti Latvala
zdroj: Reuters autor: TT NEWS AGENCY

Člena továrního týmu Hyundai potkal podobný osud i v předchozí Rallye Monte Carlo, kde rovněž na závěr předposledního dne musel opustit vedení, tehdy kvůli defektu. Nakonec tam Neuville skončil až patnáctý a na body dosáhl jen díky triumfu v závěrečné bonusové power stage.

"Hrozně jsme si nepřáli zopakovat Monte, ale dopadlo to přesně tak. Jsem strašně zklamaný, neexistují slova, kterými bych vyjádřil, jak se doopravdy cítím," litoval vicemistr světa. "Víme ale, že máme na to s tímhle autem vyhrávat. Jsem si jistý, že to přijde. Zítra se vrátíme a zkusíme zabodovat v power stage," řekl Neuville.

Jeho trable ve Švédsku zásadně změnily náboj pro závěrečný den, protože Latvala vede jen o 3,8 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem s fordem. Mistr světa Sébastien Ogier z Francie ztrácí s další fiestou na třetím místě 16,6 sekundy.

Neuville havaroval a kvůli ztrátě přišel o vedení ve Švédské rallye

Mužem dne byl právě Tänak, který vyhrál tři dopolední testy a výrazně ubral z původně jednadvacetisekundové ztráty na Latvalu. Ogier hned na úvod etapy předstihl Brita Krise Meekea, který pak v předposledním testu skončil s citroënem mimo trať a dlouho trvalo, než mu diváci pomohli znovu se rozjet. Vypadl proto z bodované desítky a je klasifikován na 12. místě hned před Neuvillem, oba mají více než devítiminutovou ztrátu.

Tovární jezdec Škody Švéd Pontus Tidemand s fabií se posunul na devátou pozici a vede kategorii WRC2.

Švédská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po druhé etapě (15 rychlostních zkouškách):

1. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) 2:04:59,3, 2. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -3,8, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta RS) -16,6, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:39,5, 5. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën C3) -2:04,5, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -3:44,7.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy