Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Neuville má v Polsku lehce navrch před Tänakem

Mikolajki (Polsko) - Druhá etapa polské rallye byla soubojem Thierryho Neuvillea s Ottem Tänakem. Estonský pilot Fordu dvakrát vystřídal soupeře z Hyundaie v čele pořadí, do závěrečné etapy ale v neděli nakonec vyrazí z druhého místa. Jeho ztráta činí jen 3,1 sekundy.

Thierry Neuville
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA autor: Mikko Stig

Do poloviny druhého dne se s minimální ztrátou držel vedoucího dua i Fin Jari-Matti Latvala, ale v 16. rychlostní zkoušce pilot toyoty musel odstoupit kvůli technickým problémům. Na třetí místo se tak posunul Neuvilleův týmový kolega Hayden Paddon.

Novozélandský jezdec ztrácí na první místo 25,5 sekundy a má komfortní, více než minutový náskok na lídra mistrovství světa Sébastiena Ogiera. Francouzského šampiona v dopolední části druhé etapy opakovaně postihl defekt a už zřejmě nenaváže na triumfy z Polska z let 2014 a 2015.

V osmém dílu seriálu mistrovství světa čekají posádky v neděli ještě čtyři zkoušky. V Polsku nestartuje žádný český jezdec.

Je nám líto, video expirovalo.
Ogier má v Polsku problémy, vede Neuville

Polská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích (po 2. etapě).

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 2:10:26,3, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -3,1, 3. Paddon, Marshall (N. Zél./Hyundai i20) -25,5, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:32,0, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:43,8, 6. Suninen, Markkula (Din./Ford Fiesta) -2:06,2. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy