Touchdown

Nejlepší pětka v sedmi desetinách. Nejlépe do Argentinské rallye vstoupil Neuville

Rozdíl mezi prvním a pátým místem bylo pouhých sedm desetin. Úvodní divácká erzeta Argentinské rallye nabídla vyrovnanou bitvu, v níž si nejlépe počínal obhájce vítězství Belgičan Thierry Neuville a ujal se vedení v pátém podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích.

Thierry Neuville během Argentinské rallye
zdroj: ČTK/Panoramic/ autor: Andre Lavadinho

Na trati dlouhé 1900 metrů porazil druhého Estonce Otta Tänaka jen o tři desetiny sekundy, třetí Francouz Sébastien Ogier byl zpět o další desetinu sekundy. Odstupy v čele byly podle očekávání minimální, desátý Brit Elfyn Evans za Neuvillem zaostal jen o 2,2 sekundy.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po první rychlostní zkoušce:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:54,4, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -0,3, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -0,4, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -0,5, 5. Meeke, Nagle (Brit./Citroën C3) -0,7, 6. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -1,3.