Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Konec experimentu

Na Salače zbyla v kvalifikaci v Misanu pátá řada

Filip Salač obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Emilie-Romagny čtrnácté místo a do závodu Moto3 v Misanu odstartuje z páté řady. Osmnáctiletý pilot zaostal o 755 tisícin sekundy za nejrychlejším Raúlem Fernándezem. Španěl vybojoval už třetí pole position v sezoně.

Je nám líto, video expirovalo.
Salač v kvalifikaci zajel 14. čas

Salač na italské trati obsadil nejprve až 18. místo v kombinaci tří tréninků, ale potom uspěl v první kvalifikaci, v níž zajel čtvrtý čas a kvalifikoval se do finále.

V něm vybojoval třetí nejlepší výchozí pozici v sezoně. Jeho maximem je desáté místo na startu z minulé GP San Marina, v body ho ale neproměnil a naprázdno dosud vyšel v pěti závodech ze sedmi.

Z první části kvalifikace Salač postoupil například na úkor vítěze předchozího závodu v Misanu z minulého týdne Johna McPheeho. Britský pilot a třetí muž průběžné klasifikace bude stát na roštu až jako dvacátý v sedmé řadě.

V MotoGP vyrazí z prvního místa Maverick Viňales a stejně jako jeho krajan Fernández se bude snažit už potřetí získat z pole position první letošní vítězství v závodě. Před týdnem v Misanu vytvořil v kvalifikaci traťový rekord, ale v neděli pak skončil až šestý. Nyní nové maximum tamního okruhu stanovil časem 1:31,077. Jeho týden starý nejlepší čas na jedno kolo ale pokořilo ještě dalších pět jezdců včetně Australana Jacka Millera a Fabia Quartarara z Francie, kteří jej doplní v první řadě. Lídr MS Ital Andrea Dovizioso byl v kvalifikaci desátý.

V Moto2 byl pro změnu poprvé v sezoně nejrychlejší vedoucí muž průběžného pořadí Luca Marini z Itálie. Do závodu elektrických strojů vyrazí jako první Španěl Jordi Torres, Jakub Kornfeil byl mezi 18 jezdci s odstupem nejpomalejší.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy