Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Na plochodrážním Tomíčkově memoriálu se představí i Nicki Pedersen

Praha - Hlavní hvězdou 44. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka, tradičního pražského plochodrážního závodu, bude trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen z Dánska, pořadatelé ale fanouškům představí i v Česku nepříliš známé a v Evropě úspěšné závodníky. V zatím čtrnáctičlenné startovní listině tak figuruje například zkušený Švéd Daniel Nermark nebo Tomasz Gapiňski z Polska.

Nicki Pedersen
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Chtěli jsme představit nové závodníky, kteří pravidelně nestartují v extralize nebo se neúčastní Zlaté přilby v Pardubicích. Jsou to kluci, kteří jsou schopni porážet naše jezdce i Pedersena," řekl ředitel závodu Pavel Ondrašík na dnešní tiskové konferenci v Praze. Tomíčkův memoriál se na Markétě uskuteční již v pondělí 10. září.

Ve startovní listině jsou momentálně dvě volná místa, pořadatelé by jedno z nich rádi doplnili jezdcem, který startuje v mistrovství světa jednotlivců. Další závod Grand Prix se ale jede v sobotu ve švédské Malille, až pak bude jasno. 

"Pracujeme na tom a jsme v kontaktu s některými jezdci. Jasno ale bude až po sobotním závodě," uvedl Ondrašík. Domácí plochou dráhu budou zastupovat Josef Franc, Matěj Kůs, Václav Milík nebo Luboš Tomíček. Na počest jeho tragicky zahynulého dědy se závod od roku 1969 pořádá.

Závody na ploché dráze
zdroj: ČT24

Jisté ale je, že nepřijede například Američan Greg Hancock, který se chce soustředit na útok na třetí světový titul, nebo objev letošní sezony Martin Vaculík ze Slovenska.

Plochodrážní MS družstev se příští rok pojede v Praze

Plochodrážní mistrovství světa družstev se v příštím roce uskuteční v Praze. Promotér šampionátu se na tom domluvil s představiteli Auto klubu Markéta. V metropoli se vedle hlavního finále, do kterého mají automaticky zajištěný postup i čeští reprezentanti, uskuteční i závod takzvané Poslední šance. Termíny závodu byly stanoveny na čtvrtek 18. července a sobotu 20. července.

"Jedná se ale o předběžné termíny, které se ještě můžou změnit. Kalendáře akcí bude mezinárodní federace teprve schvalovat," řekl sportovní ředitel klubu Petr Ondrašík na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Čeští plochodrážníci se ve finále družstev představili naposledy v roce 1999, kdy se ještě závodilo podle starého modelu. Pětice Aleš Dryml, Bohumil Brhel, Michal Makovský, Antonín Kasper a Antonín Šváb tehdy v Pardubicích vybojovala stříbrné medaile, když nestačila jen na suverénní Australany.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy