Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Na legendární Markétě se letos pojedou dva závody Grand Prix

Nakonec dva závody plochodrážní Grand Prix letos uvidí Praha. Světová elita se představí 18. a 19. září. Přepracovaný kalendář šampionátu poznamenaného pandemií koronaviru tvoří celkem čtyři dvojzávody a dalšími zveřejněnými pořadateli jsou už jen polská města.

Plochá dráha
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Seriál začne 28. a 29. srpna ve Varšavě, bude pokračovat 11. a 12. září v Gorzówě a po závodech na Markétě vyvrcholí v Toruni 3. října. Na termín 2. října organizátoři MS zatím pořadatele nezveřejnili.

"Formát dvou závodů mistrovství světa po sobě jdoucích je pro pražský stadion novinkou. Zároveň je to šance pro ty fanoušky, na které se nedostalo po zastavení předprodeje," uvedl pořadatelský Auto klub Markéta.

Vzhledem ke vládním opatřením se oba závody uskuteční s omezeným publikem, a není vyloučeno, že v případě jejich zpřísnění počítá dohoda s promotérem s tím, že se pojede i bez diváků.

Slavící Václav Milík
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Z původního kalendáře Grand Prix zůstaly v termínové listině při poslední redukci jen tři závody včetně pražského, který byl z originálního červnového termínu přeložen na 19. září, a finále v Toruni. Definitivně zrušen teď byl závod ve Vojensu a dánské město bude dějištěm až v příštím roce.

Česká republika zůstala v kalendáři jako jediná země vedle Polska, které je v sezoně zdecimované celosvětovou zdravotní situací baštou ploché dráhy.

Je nám líto, video expirovalo.
Plochou dráhu si užijí i pražští příznivci

Koná se tam špičkově obsazená extraliga a tamní ovály byly dějištěm pětidílného mistrovství Evropy, jež dnes večer vyvrcholí právě v Toruni.

Česká plochá dráha se také může těšit na start reprezentace ve finále mistrovství světa družstev. Domácí výběr byl dodatečně zařazen mezi účastníky Ploché dráhy národů v Manchesteru (24. a 25. října), poté co start odmítli loni sedmí Němci. Soupeři českých jezdců budou obhájci titulu Rusové, Poláci, Australané, Dánové, Švédové a Britové.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy