Golf Time

MS v motokrosu sledovalo v Lokti 25 tisíc diváků, vládli Nagl a Ferrandis

Loket – Rekordních 25 000 diváků na tribunách a nejlepší světoví motokrosaři na startu. Tak vypadal podnik mistrovství světa v Lokti. Třináctý podnik světového šampionátu si podmanili Němec Maxmilian Nagl, jenž ovládl oba závody v nejprestižnější kategorii MXGP, a Francouz Dylan Ferrandis, jemuž se stejný počin povedl mezi MX2.

Závod MS v motokrosu ovládli v Lokti Nagl a Ferrandis

Třetí muž průběžného pořadí MS Nagl v nejsilnější třídě za sebou v obou jízdách nechal lídra šampionátu Slovince Tima Gajsera, jenž na něj nejprve ztratil skoro pět sekund a v druhém přídě necelé tři vteřiny. Dvě bronzové příčky si připsal Romain Fabvre z Francie.

Průběh dvěstěpadesátek vypadal hodně podobně. Ferrandise na stupních vítězů vždy doplnili Brit Max Anstie a Švýcar Jeremy Seewer. Rozdíl oproti MXGP byl však v tom, že si oba závodníci připsali po jednom druhém a jednom třetím místě.

Před domácími fanoušky se představilo i několik Čechů, kteří ale bodově vyšli naprázdno. V elitní kategorii obsadil Petr Smitka konečně dvaatřicáté místo, Jaromír Romančík byl ještě o příčku horší.

V "MX dvojkách" zaujal teprve patnáctiletý Petr Polák, jenž při premiéře v MS byl s konečným šestadvacátým místem nejlepší mezi českými zástupci v této kategorii. Přitom jel na stroji, jenž měl pouze 125 kubických centimetrů. Martin Krč, jehož v první jízdě dělili od bodů dvě pozice, nakonec skončil celkově jednatřicátý, Martin Vondrášek pětatřicátý.

Velká cena České republiky, závod MS v motokrosu ve třídách MXGP a MX2 v Lokti:

MXGP: 1. jízda: 1. Nagl (Něm./Husqvarna) 33:51,727, 2. Gajser (Slovin./Honda) -4,803, 3. Febvre (Fr./Yamaha) -15,311, ...22. Romančík (ČR/Suzuki) -1:42,700, 29. Smitka (ČR/KTM) -2 kola. 2. jízda: 1. Nagl 34:33,696, 2. Gajser -2,770, 3. Febvre -15,354, ...32. Smitka, 33. Romančík nedokončili.

GP celkově: 1. Nagl 50, 2. Gajser 44, 3. Febvre 40, ...32. Smitka, 33. Romančík oba 0.

Pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Gajser 576, 2. Cairoli (It./KTM) 467, 3. Nagl 451.

MX2: 1. jízda: 1. Ferrandis (Fr./Kawasaki) 34:36,392, 2. Anstie (Brit./Husqvarna) -3,834, 3. Seewer (Švýc./Suzuki) -13,228, ...22. Krč, 27. Vondrášek, 30. Polák (všichni ČR/KTM) všichni -1 kolo. 2. jízda: 1. Ferrandis 35:02,295, 2. Seewer -4,477, 3. Anstie -20,509, ...26. Polák -1 kolo, 28. Krč -2 kola, 34. Vondrášek nedokončil.

GP celkově: 1. Ferrandis 50, 2. Seewer, 3. Anstie oba 42, ...29. Polák, 31. Krč, 35. Vondrášek všichni 0.

Pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Herlings (Niz./KTM) 597, 2. Seewer 470, 3. Jonass (Lot./KTM) 403.