Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

MS superbiků v Brně dnes končí

Brno - Motocykloví fanoušci se o víkendu sjeli do Brna, kde se na Masarykově okruhu koná mistrovství světa superbiků. Na odpolední program posledního dne se podle očekávání organizátorů sejde na čtyřicet tisíc motocyklových nadšenců. V Jihomoravském kraji je proto v pohotovosti i policie. Podle informací zpravodaje ČT Ondřeje Schneidera zatím vše probíhá bez problémů. Brno je totiž na motocyklové akce zvyklé - za několik týdnů začne v moravské metropoli mistrovství světa silničních motocyklů, což je několikanásobně větší akce.

Jakub Smrž
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Dopravu během mistrovství superbiků odlehčuje městská hromadná doprava, která vozí fanoušky kyvadlově z centra až na autodrom. Největší nápor se ale očekává až odpoledne kolem půl čtvrté, kdy odstartuje poslední a hlavní závod superbiků. Na něho se chystá jistě nejvíce fanoušků, také proto, že na startu bude i český závodník Jakub Smrž.

Po celou dobu mistrovství je v pohotovosti i policie. Na dnešní podvečer, až závody skončí, chystá kontrolní akci. Zaměří se na dodržování dopravních pravidel, především dodržování rychlosti a kontrolu jízdy pod vlivem alkoholu. Zvýšenou pozornost bude také věnovat hlídání motorek, kterých je na parkovištích kolem autodromu stovky.

Nedělní program MS:

10:40 Pohár FIM superstocků do 1000 ccm,

12:00 první závod MS superbiků,

13:25 závod MS supersportů,

14:30 závod ME superstock do 600 ccm,

15:30 druhý závod MS superbiků.

Hlavní zprávy