Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: FK Blansko - FC Hradec Králové

Věčný čekatel na titul Dovizioso se nedohodl s Ducati a dá si sezonu pauzu

Překvapivou přestávku ohlásil trojnásobný vicemistr světa MotoGP Andrea Dovizioso. Čtyřiatřicetiletý italský pilot po sezoně ukončí osmileté působení v Ducati a s žádným jiným výrobcem se přes řadu jednání na spolupráci nedohodl, proto se nejspíš v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů neobjeví.

Andrea Dovizioso na ducati
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/via www.imago-images.de autor: Vincent Guignet

Naposledy italský závodník odmítl nabídku Yamahy na pozici testovacího a náhradního jezdce. Lhůtu na rozhodnutí měl do uplynulého víkendu a jeho manažer Simone Battistella nyní řekl listu Gazzetta dello Sport, že Dovizioso si vybere roční závodní pauzu.

Dovizioso vyhrál v MotoGP patnáct závodů, z toho třináct na ducati, a v předchozích třech letech skončil v MS vždy druhý za Marcem Márquezem ze Španělska. V královské třídě závodil od roku 2008 a byl v ní také jezdcem Hondy a Yamahy.

V roce 2004 se stal mistrem světa ve třídě do 125 ccm, v dvěstěpadesátkách byl dvakrát celkově druhý. Od vstupu do MS v roce 2001 absolvoval Dovizioso 325 závodů, 24 vyhrál a celkem vybojoval 103 pódiových umístění.

V této sezoně slavil jedno vítězství a dva závody před koncem seriálu je šestý. U Ducati končí podle médií kvůli rozdílným názorům na interní politiku a nespokojenosti s finančním ohodnocením, s týmem se nedohodl na nové smlouvě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy