Chance Extraliga 2023/2024

Sprint v Portugalsku poprvé vyhrál Viňales, v kvalifikaci byl ale nejrychlejší Bastianini

Španělští motocyklisté ovládli sprinterský závod MotoGP před nedělní Velkou cenou Portugalska. Poprvé v kariéře ho vyhrál Maverick Viňales, na dalších místech za ním dojeli Marc Márquez a loňský vicemistr světa Jorge Martín. V kvalifikaci do hlavního závodu uspěl Ital Enea Bastianini. Filip Salač v Portugalsku z důvodu operace předloktí nestartuje.

Maverick Viňales
zdroj: REUTERS autor: Athit Perawongmetha

Druhému v cíli Márquezovi se přitom nevydařila kvalifikace, skončil v ní až osmý. Naopak její italský vítěz Enea Bastianini klesl v dvacetiminutovém závodě na šesté místo. Obhájce titulu Francesco Bagnaia byl v obou případech čtvrtý, stejně jako v předchozím sprintu v Kataru.

Kategorie Moto2 v Portugalsku závodí bez Filipa Salače, který je po operaci předloktí. Do šampionátu by se měl vrátit v polovině dubna v USA.

Velká cena Portugalska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Portimau – kvalifikace:

MotoGP: 1. Bastianini (It./Ducati) 1:37,706, 2. Viňales (Šp./Aprilia) -0,082, 3. Martín (Šp./Ducati) -0,106.

Moto2: 1. González (Šp./Kalex) 1:41,514, 2. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) -0,134, 3. Canet (Šp./Kalex) -0,199.

Moto3: 1. Rueda (Šp./KTM) 1:46,379, 2. Kelso (Austr./KTM) -0,059, 3. Alonso (Kol./CFMoto) -0,118.

Sprint MotoGP: 1. Viňales 19:49,636, 2. M. Márquez (Šp./Ducati) -1,039, 3. Martín -1,122.

Průběžné pořadí MS: 1. Bagnaia (It./Ducati) 37, 2. Martín 35, 3. Binder (JAR/KTM) 29, 4. M. Márquez 27, 5. Viňales 19, 6. Bastianini 19.