Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Šampionát silničních motocyklů by mohl začít v červenci v Jerezu

Seriál mistrovství světa silničních motocyklů by mohl odstartovat na konci července dvěma závody v Jerezu. Promotér šampionátu se na tom domluvil se zástupci regionální vlády i města. Na jednom okruhu by se tak konaly ve dvou víkendech za sebou závody, které by zahájily sezonu, přerušenou kvůli pandemii koronaviru. K uskutečnění tohoto plánu je ovšem nutný souhlas španělské vlády, na který se aktuálně čeká.

Španělský motocyklista Marc Márquez
zdroj: ČTK/AP/ autor: Jose Breton

Seriál mistrovství světa byl pozastaven hned v počátku. Elitní motocyklisté odjeli jen závody v Kataru, do kterých navíc ještě nezasáhli piloti královské kategorie MotoGP. Od té doby bylo odloženo 11 závodů.

První akcí v kalendáři je nyní Velká cena České republiky, která by se v Brně měla konat 9. srpna. Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové by se mělo závodit bez přítomnosti diváků.

O možnosti startu MS v Jerezu jako první informoval web autosport.com. "Je to dobrá nabídka, kterou nemůžeme odmítnout. Znamenalo by to přítomnost mnoha lidí ve městě po dobu tří týdnů, což by mělo velký přínos pro sektor pohostinství," uvedla starostka Mamen Sánchezová. 

Jasněji by mělo být koncem května, kdy by měl být vydán nový kalendář MS. Podle promotéra seriálu Dorny Carmela Ezpelety se však až v září rozhodne o tom, jak bude možné cestovat po Evropě i po světě. V současnosti jsou zahraniční cesty ve většině zemí výrazně omezeny. Podobně jako v Jerezu by se údajně dva závody MS mohly jet i v Barceloně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy