Salač zajel životní kvalifikaci. Ve Valencii odstartuje ze šesté pozice

Rovnou ze druhé řady se odpíchne do posledního závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Filip Salač dosáhl ve Valencii nejlepšího kvalifikačního výsledku v životě. Další český účastník třídy Moto3 Jakub Kornfeil dojel až na 29. místě. Karel Abraham v třídě MotoGP nepostoupil do druhé části kvalifikace a obsadil 21. místo.

Filip Salač
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Dosud byl sedmnáctiletý český talent v kvalifikaci nejlépe dvanáctý v zářijové Velké ceně San Marina.

Na vítězného Itala Andreu Migna ztratil Salač 473 tisícin sekundy. Porazil i již jistého mistra světa Lorenza Dalla Portu, který se musel spokojit se sedmým místem. Jakub Kornfeil nepostoupil do druhé části kvalifikace a po 29. pozici odstartuje z předposlední řady.

Do druhé části neprošel ani Karel Abraham v královské třídě MotoGP a obsadil předposlední 21. místo. Šestou pole position v sezoně získal Francouz Fabio Quartararo, jenž porazil o 32 tisícin sekundy již jistého mistra světa Marca Márqueze ze Španělska.

Salač zajel ve Valencii životní kvalifikaci, skončil šestý

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Migno (It./KTM) 1:38,683, 2. Ramírez (Šp./Honda) -0,274, 3. Masiá (Šp./KTM) -0,424, ...6. Salač -0,473, 29. Kornfeil (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:34,461, 2. Martín (Šp./KTM) -0,017, 3. Manzi (It./MV Agusta) -0,172.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:29,978, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,032, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,108, ...21. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do druhé části kvalifikace.