MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Salač v Jerezu opět dojel v nejlepší desítce, kraloval Lowes

Další umístění v nejlepší desítce veze ze Španělska jediný český zástupce ve světovém šampionátu silničních motocyklů. Filip Salač v kategorii Moto2 dojel ve čtvrtém závodě sezony v Jerezu devátý a v průběžném pořadí MS je na šestém místě. Závod vyhrál suverénním způsobem britský jezdec Sam Lowes.

Ve velkém vedru startoval český mladík z páté řady a třináctého místa. Start mu ale vyšel výborně a rychle se propracoval až na pátou pozici. Z té postupně klesl na sedmé místo, na němž se držel větší část závodu. V závěru ale trochu ztrácel a cílem projel devátý.

"Já jsem s výsledkem velmi spokojený po tom, jak jsme se celý víkend trápili. Startovat z páté řady a být po kole šestý znamená, že jsme odvedli dobrou práci," pochvaloval si Salač na týmovém webu. "Byl to těžký závod. Pořád jsem úplně nebyl spokojený s předkem, byť tam byl oproti sobotě velký pokrok. Získali jsme dalších sedm bodů a já jsem za to rád," dodal.

Na Lowese, který si připsal první vítězství od října 2021 a desáté v kariéře, ztratil český závodník stáje QJmotor Gresini 16 sekund. Britský jezdec vyhrál s náskokem tří sekund před domácím Pedrem Acostou, třetí byl další Španěl Alonso López.

Salač se ve Španělsku znovu vešel do top 10

Salač si polepšil na 40 bodů v sezoně, ale předstihli ho López a Lowes. Vede Acosta, jenž má 74 bodů stejně jako druhý Tony Arbolino. Italský jezdec byl čtvrtý a poprvé v sezoně chyběl na pódiu.

Salačovým maximem v letošním ročníku je čtvrté místo z úvodního závodu sezony v Portugalsku. V Argentině dojel sedmý a před dvěma týdny v Austinu obsadil pátou příčku.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 35:45,107, 2. Acosta (Šp./Kalex) -2,841, 3. López (Šp./Boscoscuro) -9,618, 4. Arbolino (It./Kalex) -10,163, 5. Canet (Šp./Kalex) -11,056, 6. Dixon (Brit./Kalex) -11,923, ...9. Salač (ČR/Kalex) -16,470. Průběžné pořadí (po 4 z 20 závodů): 1. Acosta 74, 2. Arbolino 74, 3. Canet 52, 4. López 45, 5. Lowes 43, 6. Salač 40.

Moto3: 1. Ortolá (Šp./KTM) 33:57,506, 2. Alonso (Kol./GasGas) -0,034, 3. Masiá (Šp./Honda) -0,215, 4. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,422, 5. Rueda -0,549, 6. Holgado (oba Šp./KTM) -0,640. Průběžné pořadí (po 4 z 20 závodů): 1. Holgado 59, 2. Moreira (Braz./KTM) 55, 3. Ortolá 50, 4. Masiá 47, 5. Artigas 41, 6. Suzuki (Jap./Honda) 35.