Touchdown

Salač skončil v Jerezu v první části kvalifikace, do závodu odstartuje jako dvaadvacátý

Filip Salač odstartuje do závodu třídy Moto2 ve Velké ceně Španělska z osmé řady. V kvalifikaci byl jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů klasifikován na 22. pozici.

Filip Salač (vlevo) v závěsu za soupeřem
zdroj: Reuters autor: Jennifer Lorenzini

Salačovi se podařilo postoupit z tréninků přímo do druhé části kvalifikace jen v úvodní Velké ceně sezony v Kataru, v následujících pěti včetně aktuální Grand Prix v Jerezu to nedokázal. V první kvalifikaci dvacetiletý jezdec marně bojoval o čtyři volná místa pro druhou fázi a skončil osmý, což v součtu stačilo jen na osmou startovní řadu.

V neděli se Salač pokusí navázat na bodovaná čtrnáctá místa z předchozích dvou Velkých cen. Z pole position vyrazí do závodu jeho třídy Japonec Ai Ogura, kvalifikaci královské MotoGP vyhrál Ital Francesco Bagnaia na ducati.

Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Guevara 1:45,880, 2. García (oba Šp./GasGas) -0,124, 3. Masiá (Šp./KTM) -0,171.

Moto2: 1. Ogura (Jap./Kalex) 1:41,289, 2. Arbolino (Šp./Kalex) -0,010, 3. Lowes (Brit./Kalex) -0,032, ...22. Salač (ČR/Kalex) nepostoupil do 2. kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:36,170, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,453, 3. A. Espargaró (Šp./Aprilia) -0,763.