Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S ČT sport na vrchol aneb nová energie českého lyžování

Salač si vyjel v Kataru osmé místo, Arenas zapsal stý triumf

Hned na úvod nové sezony zaznamenal druhý nejlepší výsledek v kariéře. Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů Filip Salač zahájil sezonu osmým místem ve Velké ceně Kataru. Oproti startovní pozici si v úvodním závodu třídy Moto3 polepšil o dvanáct příček. Strhující souboj o vítězství pro sebe rozhodl Španěl Albert Arenas a zajistil značce KTM jubilejní 100. triumf v šampionátu.

Španělský motocyklista Albert Arenas
zdroj: ČTK/AP autor: Sakchai Lalit

Arenas porazil o 53 tisícin sekundy Brita Johna McPheeho a díky čtvrtému prvenství v kariéře poprvé vede seriál MS. Třetí projel cílem další Španěl Jaume Masiá, ale za vyjetí z trati během závodu byl penalizován posunem o jedno místo stejně jako další čtyři jezdci. Na stupně vítězů se místo něj postavil Japonec Ai Ogura.

V první devítce se umístilo osm jezdců s hondami včetně Salače, který na úvod druhé sezony v MS dosáhl druhého nejlepšího výsledku. Lépe si vedl jen na závěr minulého šampionátu ve Valencii, kde byl pátý. Osmnáctiletý český jezdec po předchozí sezoně změnil tým i motocykl.

V Kataru se kvůli riziku šíření koronaviru nepředstaví jezdci královské kategorie MotoGP, kteří do mistrovství vstoupí až 5. dubna v USA.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:

Moto2: 1. Nagašima (Jap./Kalex) 40:00,192, 2. Baldassarri -1,347, 3. Bastianini (oba It./Kalex) -1,428, 4. Roberts (USA/Kalex) -1,559, 5. Gardner (Austr./Kalex) -1,901, 6. Navarro (Šp./Speed Up) -2,381.

Moto3: 1. Arenas (Šp./KTM) 38:08,941, 2. McPhee (Brit./Honda) -0,053, 3. Ogura (Jap./Honda) -0,344, 4. Masiá (Šp./Honda) -0,247 (penalizován posunem o jedno místo dozadu), 5. Suzuki (Jap./Honda) -0,789, 6. Rodrigo (Arg./Honda) -0,426 (penalizován posunem o jedno místo dozadu), ...8. Salač (ČR/Honda) -0,823.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články