Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Salač odstartuje v Jerezu z 15. pozice. Márquezův senzační start se konat nebude

I do druhého závodu mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto3 v Jerezu vyrazí z páté řady. Filip Salač ale mohl o kvalifikaci přijít, neboť v posledním tréninku měl pád a lehce se zranil. Nakonec však do kvalifikace nastoupil a pro Velkou cenu Andalusie si vyjel patnáctý nejrychlejší čas. Svou snahu o rychlý návrat po zlomenině paže vzdal Marc Márquez a v MotoGP startovat nebude.

Jezdec Rivacold Snipers Team Filip Salač
zdroj: Oficiální stránka facebooková stránka Filipa Salač

Salač se v pátek blýskl třetím nejrychlejším tréninkovým časem, ale v závěru třetího tréninku měl pád, při němž si pravděpodobně o zadní kolo své hondy poranil levé koleno. Po vyšetření dostal povolení pokračovat v Grand Prix a absolvoval první část kvalifikace, z níž díky třetímu času postoupil do rozhodující fáze pro 18 nejrychlejších.

V ní Salač obsadil patnácté místo s odstupem 1,229 sekundy za Japoncem Tacuki Suzukim, jenž získal pole position i ve třetím závodu sezony. Před týdnem mladý český jezdec po startu ze čtrnácté pozice Velkou cenu Španělska po pádu nedokončil.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvalifikace v Jerezu patřila v MotoGP Quartararovi, v Moto3 byl Salač 15.

Márquez nakonec riskovat nebude

Také v MotoGP vyhrál kvalifikaci stejný závodník jako minule. Pole position získal Fabio Quartararo, jenž si v neděli dojel jako první Francouz od roku 1999 pro vítězství v královské třídě. Člen satelitního týmu Yamahy porazil o 95 tisícin sekundy jezdce tovární stáje této japonské značky Mavericka Viňalese ze Španělska. Poprvé se do první řady na startu postaví třetí Ital Francesco Bagnaia.

Pokus o senzační start několik dnů po operaci ruky nevyšel úřadujícímu mistru světa Marcu Márquezovi. Hvězdný Španěl si zlomil paži při havárii v nedělním závodu, v úterý se podrobil operaci, a protože se cítil relativně dobře, chtěl oproti původním předpokladům v Jerezu absolvovat i druhý závod.

Osminásobný světový šampion se ještě v pátek na trati neobjevil, pak však absolvoval oba tréninky. Do kvalifikace už ale Márquez nenastoupil a jeho tým uvedl, že nebude riskovat a nenasadí ho ani do nedělního závodu.

Úspěšný nebyl ani druhý z bratrů Márquezových ve stáji Repsol Honda Álex. Loňský mistr světa Moto2 měl v první kvalifikaci pád a odstartuje až z poslední 22. pozice. Na rozdíl od staršího sourozence by měl být zdravotně v pořádku.

Jakub Kornfeil byl stejně jako při svém debutu v kategorii elektrických motocyklů minulý týden poslední ve všech měřených testech. Do závodu nicméně dlouholetý jezdec třídy Moto3 odstartuje jako patnáctý z předposlední řady, neboť dva jeho soupeři porušili v kvalifikačním kole pravidla a byli odsunuti na konec roštu.

Kvalifikace na Velkou cenu Andalusie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Suzuki 1:45,410, 2. Ogura (oba Jap./Honda) -0,285, 3. Rodrigo (Arg./Honda) -0,296, ...15. Salač (ČR/Honda) -1,229.

Moto2: 1. Bezzecchi (It./Kalex) 1:41,728, 2. Lowes (Brit./Kalex) -0,037, 3. Bastianini (It./Kalex) -0,117.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:37,007, 2. Viňales (Šp./Yamaha) -0,095, 3. Bagnaia (It./Ducati) -0,169.

MotoE: 1. Aegerter (Švýc.) 1:48,158, 2. Ferrari (It.) -0,267, 3. Tulovic (Něm.) -0,367, ...15. Kornfeil (ČR) -2,071.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy