Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Salač na Sachsenringu zazářil v tréninku, ale odpolední kvalifikace mu nevyšla

Filip Salač dokázal, že okruh v německém Sachsenringu mu sedí. Poté, co tu loni zajel pole position ve třídě Moto3, vyhrál sobotní trénink už v silnější kubatuře Moto2. Český motocyklový závodník přesně splnil to, s čím do tréninku šel, a zajel hned v úvodu nejrychlejší kolo, na což už konkurence nestačila odpovědět. Postoupil tak přímo do druhé kvalifikace, ale v ní už odpoledne své ambice nenaplnil, zajel šestnáctý čas a ze stejné pozice vyrazí do nedělního závodu.

Filip Salač
zdroj: Autoklub ČR

Český mladík, který si zatím silnější kategorii světového silničního šampionátu teprve osahává a čeká na výraznější výsledek než 13. místo, šel do tréninku s tím, že chce využít nové pneumatiky a také pogumovanou trať po předchozím tréninku královské kubatury MotoGP. Poté už Salač na trati, jejíž teplota šla stále nahoru, jen piloval techniku.

V odpolední výhni už výkon z tréninku zopakovat nedokázal. Celých patnáct minut odjel na stejných pneumatikách a to rozhodlo, že do závodu vyrazí v neděli v poledne ze šestnácté pozice na startu.

"Ráno ve třetím volném tréninku šlo vše podle plánu, podařilo se mi zajet hodně slušný čas a věděli jsme, že mě posune do druhé kvalifikace," uvedl Salač v tiskové zprávě. "Do kvalifikace bylo mnohem větší horko a měli jsme jen jednu sadu pneumatik. V rychlém kole mě jeden z jezdců zpomalil a pak jsem ještě dostal menší high sider v poslední zatáčce. Ztratil jsem okolo tří desetin sekundy. Škoda, ale na závod se těším," prohlásil.

Nejrychlejší byl Sam Lowes, na kterého Salač ztratil devět desetin sekundy. Vedle britského jezdce se do první řady postaví Španělé Albert Arenas a Augusto Fernández. Lídr šampionátu Celestino Vietti z Itálie byl až osmý.

V královské třídě MotoGP si třetí pole position v sezoně vyjel Francesco Bagnaia. Italský závodník nejprve v posledním dnešním tréninku překonal traťový rekord a poté jako jediný v kvalifikaci překonal hranici minuty a 20 sekund.

Za loňským vicemistrem skončil se ztrátou 76 tisícin obhájce titulu a vedoucí jezdec průběžného pořadí Fabio Quartararo z Francie. Třetí byl jeho krajan Johann Zarco.

Nedělní program v Německu odstartuje v 11 hodin závod Moto3, poté přijde na řadu Moto2. Velké cena MotoGP začne ve 14 hodin a po dlouhé době bude mít nového vítěze. Od roku 2013 totiž na okruhu v Sachsenringu vládl španělský jezdec Marc Márquez, šestinásobný mistr světa MotoGP je ale tentokrát mimo po další operaci pravé ruky.

Do závodu nezasáhne ani jeho krajan Álex Rins. Sedmý muž průběžného pořadí v Německu startoval dva týdny po zlomenině levého zápěstí a po třetím tréninku další účast kvůli bolestem vzdal. Letos vybojoval dvě pódiová umístění, poslední tři závody ale nedokončil.

Kvalifikace na GP Německa, závod MS silničních motocyklů na Sachsenringu:

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:19,931, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,076, 3. Zarco (Fr./Ducati) -0,099.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:23,493, 2. Arenas -0,272, 3. A. Fernández (oba Šp./Kalex) -0,332, ...16. Salač (ČR/Kalex) -0,851.

Moto3: 1. Guevara (Šp./GasGas) 1:25,869, 2. Foggia (It./Honda) -0,295, 3. Holgado (Šp./KTM) -0,320.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články