Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Salač měl v tréninku v Motegi těžký pád, ale v neděli chce startovat. Kornfeil zajel čtvrtý čas

Čtvrtým časem v tréninkovém dnu se před motocyklovou Velkou cenou Japonska blýskl Jakub Kornfeil. V Motegi zaostal český jezdec Moto3 o 295 tisícin za nejrychlejším Andreou Mignem z Itálie. Naopak velmi špatný den prožil Kornfeilův týmový kolega Filip Salač, který nejprve dostal trest a potom měl těžký pád, z něhož si odnesl zlomený malíček na noze.

Jakub Konrfeil při deštivé kvalifikaci na Grand Prix v Brně
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Pokud bude Salač moci v Japonsku pokračovat, odstartuje do nedělního závodu z uličky v boxech. Trest dostal od vedení závodu za nezodpovědnou jízdu v prvním tréninku. V jednom ze sektorů trati totiž jel moc pomalu.

Odpolední jízda následně pro sedmnáctiletého pilota skončila záhy po ošklivém karambolu. Salač ve třetí zatáčce dostal smyk, přeletěl řidítka a dopadl na záda. Skončil v péči lékařů a trať opustil na nosítkách.

"Vyjel jsem na starých pneumatikách a jezdil docela slušné časy, i když to znovu klouzalo. V pátém kole jsem dostal velký highsider. Přistál jsem na záda a hodně mě bolí celé tělo, mám nadvakrát zlomený malíček na pravé noze, naraženou kyčel a od žeber mě bolí plíce," popsal Salač.

Už nyní je jisté, že v sobotu nesmí nastoupit do třetího tréninku. Následně lékaři rozhodnou, zda pojede kvalifikaci a samotný závod. "Přemýšlím o tom a chci udělat dobré rozhodnutí, zda budu vůbec startovat. Pojedu z pit lane a budou mi chybět kola, ale udělám všechno. Pokud se zítra budu cítit lépe, tak pojedu. Nechci to vzdát a třeba nastoupím i do kvalifikace, ale uvidíme, jak se situace vyvine," dodal Salač.

Před pádem stihl Salač odjet dvě měřená kola, za nejlepším časem dne zaostal o sekundu a půl a patří mu třicáté místo.

Karel Abraham v MotoGP je po dvou trénincích šestnáctý a ztrácí 1,812 sekundy na francouzského lídra Fabia Quartarara.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy