Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Salač dojel v kvalifikaci sedmý a v Americe startuje ze třetí řady

Závodník Filip Salač odstartuje nedělní Velkou cenu Ameriky z třetí řady. V pátek ovládl tréninky třídy Moto3 a v sobotu v kvalifikaci dojel devatenáctiletý český motocyklista na sedmé pozici. Na nejrychlejšího Jaumeho Masiu ze Španělska ztratil 459 tisícin sekundy.

Filip Salač, Grand Prix Portugalska
zdroj: ČTK/PR autor: Jesus Robledo/Snipers Team Blanco

Salač byl v pátečních trénincích v Texasu druhý a první, dnes ve třetím před kvalifikací devátý. Díky tomu nemusel absolvovat úvodní část kvalifikace, v druhé ho předčilo šest soupeřů. Český závodník na KTM se tak postaví do třetí startovní řady.

Salač si pochvaloval, že v Austinu zatím prožívá velmi dobrý víkend. "V kvalifikaci se mi povedlo zajet docela dobré kolo, i když mě v posledním sektoru zbrzdil pomalejší jezdec, takže jsem tam ztratil nějakou desetinku. Myslím si, že sedmé místo je pro zítřejší závod super a jsme tu hodně silní, takže věřím, že zajedu nějaký dobrý výsledek," uvedl v tiskové zprávě jezdec, který minulé dva závody nedokončil a v průběžném pořadí MS je sedmnáctý.

Kvalifikace na Velkou cenu Ameriky:

Moto3: 1. Masiá (Šp./KTM) 2:15,986, 2. Foggia (It./Honda) -0,193, 3. Alcoba (Šp./Honda) -0,196, ...7. Salač (ČR/KTM) -0,459.

Moto2: 1. Fernández (Šp./Kalex) 2:08,979, 2. Gardner (Austr./Kalex) -0,320, 3. Di Giannantonio (It./Kalex) -0,478.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 2:02,781, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,348, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,428.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články