Lyžování ČR 2024

Rossi se vrátí do kolotoče MotoGP z první řady, Abraham odstartuje z páté

Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi obsadil 3. místo v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie. Italský jezdec utrpěl před 23 dny zlomeninu holenní a lýtkové kosti, přesto zahájí VC z první řady. Karel Abraham, český zástupce v prestižním seriálu, skončil patnáctý. V kategorii Moto3 zajel Jakub Kornfeil 25. čas a za nejlepšími zaostal o 1,746 sekundy.

Valentino Rossi během kvalifikace na VC Aragonie
zdroj: EFE autor: Javier Cebollada

Pole position v MotoGP vybojoval Španěl Maverick Viňales před krajanem Jorgem Lorenzem. Rossiho manko za Viňalesem činilo pouze 18 setin. "Tvrdě jsem pracoval na zotavení a noha je každý den lepší. Upřímně říkám, že to trochu bolí. Netuším, jestli budu schopen jet naplno až do konce závodu, ale což, jsem šťastný," řekl Rossi.

Až pátou příčku obsadil mistr světa a lídr průběžného pořadí Marc Márquez ze Španělska, který měl v kvalifikaci pád.

V Moto3 byl během kvalifikace posedmé v sezoně nejrychlejší Jorge Martín, přestože v závěrečném měřeném kole upadl. Vedle španělského jezdce se do první řady postaví stájoví kolegové Enea Bastianini z Itálie a další Španěl Áron Canet.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:47,635, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,100, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,180, ...15. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:58,067, 2. Bastianini (It./Honda) -0,358, 3. Canet (Šp./Honda) -0,449, ...25. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,756.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 1:53,736, 2. Pasini (It./Kalex) -0,021, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,071.