Na Silverstonu odstartuje Salač z dvanáctého místa

Filip Salač odstartuje do Velké ceny Británie v třídě Moto2 ze čtvrté řady. Jediný český účastník mistrovství světa silničních motocyklů obsadil v sobotní kvalifikaci na okruhu v Silverstonu dvanácté místo.

Filip Salač
zdroj: gresiniracing.com

Šampionát se v Británii znovu rozjíždí po šestitýdenní přestávce, Salačovi v průběžném hodnocení patří po osmi z dvaceti závodů šesté místo. Pole position získal Španěl Pedro Acosta, Salač na něj na mokré trati ztratil přes dvě sekundy.

Kvalifikaci královské MotoGP vyhrál Ital Marco Bezzecchi na ducati, jenž následně skončil druhý v bodovaném sprintu. Pro první vítězství v nejsilnější třídě, v níž závodí čtvrtou sezonu, si na stroji stejné značky dojel s náskokem 366 setin sekundy Španěl Álex Márquez. Třetí skončil Maverick Viňales.

Lídr šampionátu Francesco Bagnaia z Itálie skončil čtrnáctý a jeho náskok před Bezzecchim se před nedělním hlavním závodem snížil na 27 bodů.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 2:25,072, 2. Ogden (Brit./Honda) -0,363, 3. Holgado (Šp./KTM) -0,535.

Moto2: 1. Acosta (Šp./Kalex) 2:16,953, 2. Aldeguer (Šp./Boscoscuro) -0,700, 3. Van Den Goorbergh (Niz./Kalex) -0,711, ...12. Salač (ČR/Kalex) -2,088.

MotoGP: 1. Bezzecchi (It./Ducati) 2:15,359, 2. Miller (Austr./KTM) -0,270, 3. Á. Márquez (Šp./Ducati) -0,412.

Sprint: 1. Á. Márquez 21:52,317, 2. Bezzecchi -0,366, 3. Viňales (Šp./Aprilia) -3,374.

Průběžné pořadí: 1. Bagnaia (It./Ducati) 194, 2. Bezzecchi 167, 3. Martín (Šp./Ducati) 163, 4. Zarco (Fr./Ducati) 115, 5. Binder (JAR/KTM) 115, 6. Marini (It./Ducati) 98.