Sokolský zpravodaj

Martín snížil ztrátu na Bagnaiu i ve sprintu před VC Japonska, Salač se kvalifikoval pátý

Jorge Martín ovládl kvalifikaci na VC Japonska v novém traťovém rekordu. Svou formu pak korunoval ve sprintovém závodu, ve kterém zvítězil před Bradem Binderem a nadále se mu daří snižovat náskok na průběžného lídra a obhájce titulu Francesca Bagnaiu, na kterého aktuálně ztrácí pouhých osm bodů. Filip Salač se v kategorii Moto2 kvalifikoval na pátém místě.

Jorge Martín ve vedení před Bradem Binderem
zdroj: Reuters

Jednadvacetiletý Salač si pátým místem vyrovnal čtvrté nejlepší kvalifikační umístění v probíhající sezoně. Lepší výsledek zaznamenal při zisku pole position v úvodním závodě v Portugalsku, jednou byl také třetí a čtvrtý.

"Věděli jsme, že máme rychlost na to být minimálně v první devítce. Čtyři rychlá kola mi sice zrušili, ale pak už to bylo lepší a nebýt jedné chyby, byl bych v první trojce," uvedl Salač Gresini.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP vyhrál v novém traťovém rekordu Jorge Martín. Španělský jezdec o tři desetiny vylepšil páteční maximum Brada Bindera z Jihoafrické republiky.

Druhé místo v kvalifikaci obsadil vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa Ital Francesco Bagnaia, třetí byl Australan Jack Miller. Binder, který v pátečních trénincích překonal osm let starý traťový rekord, byl pátý.

Martín poté potvrdil formu i vítězstvím ve sprintu, který v Motegi ovládl před Binderem s Bagnaiou a na druhé příčce průběžné klasifikace už ztrácí na italskéo lídra jen osm bodů.

Kvalifikace na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 1:56,331, 2. Öncü (Tur./KTM) -0,208, 3. Bertelle (It./Honda) -0,320.

Moto2: 1. Čantra (Thaj./Kalex) 1:49,898, 2. Ogura (Jap./Kalex) 0,121, 3. Dixon (Brit./Kalex) -0,160, ...5. Salač (ČR/Kalex) -0,240.

MotoGP: 1. Martín (Šp./Ducati) 1:43,198, 2. Bagnaia (It./Ducati) -0,171, 3. Miller (Austr./KTM) -0,353.

Sprint: 1. Martín 21:00,734, 2. B. Binder (JAR/KTM) -1,390, 3. Bagnaia -5,279.

Průběžné pořadí MS: 1. Bagnaia 299, 2. Martín 291, 3. Bezzecchi (It./Ducati) 252, 4. B. Binder 201, 5. Zarco (Fr./Ducati) 162, 6. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 160.