Touchdown

Kornfeil zajel nejlepší kvalifikaci sezony, v Aragonii odstartuje ze čtvrtého místa

Konečně, dalo by se říct v případě Jakuba Kornfeila. Český motocyklista v letošní sezoně v kvalifikacích bojoval a nedařilo se mu zajet dlouho dobrý výsledek, až v Aragonii. Jezdec stáje PrüstelGP v třídě Moto3 skončil v kvalifikaci čtvrtý, týmový kolega Filip Salač šestnáctý. Karel Abraham obsadil v nejprestižnější třídě MotoGP předposlední 22. místo.

Dosud bylo Kornfeilovým letošním maximem na startovním roštu šesté místo z červencového závodu v Německu, vloni v Brně dokonce vybojoval pole position.

Druhý český jezdec stáje Redox PrüstelGP Filip Salač zajel v kvalifikaci 16. čas a do závodu odstartuje z šesté řady.

V první řadě před Kornfeilem se seřadí Španěl Arón Canet, který kvalifikace vyhrál podruhé v sezoně a popáté v kariéře, Japonec Ai Ogura a Carlos Tatay ze Španělska. Lídr šampionátu Lorenzo Dalla Porta zajel až dvanáctý čas. Český jezdec za suverénním Canetem zaostal o 895 tisícin.

V MotoGP opět dominoval úřadující mistr světa i suverénní lídr šampionátu Španěl Marc Márquez a připsal si již devátou vyhranou kvalifikaci v sezoně. Karel Abraham ani potřinácté letos nepostoupil do druhé části, do závodu vyrazí z předposlední 22. pozice.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 1:58,197, 2. Ogura (Jap./Honda) -0,701, 3. Tatay (Šp./KTM) -0,786, 4. Kornfeil -0,895, ...16. Salač (oba ČR/KTM) -1,722.

Moto2: 1. Á. Márquez 1:52,225, 2. Fernández (oba Šp./Kalex) -0,125, 3. B. Binder (JAR/KTM) -0,201.

MotoGP: M. Márquez (Šp./Honda) 1:47,009, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,327, 3. M. Viňales (Šp./Yamaha) -0,463, ...22. Abraham (ČR/Ducati) - nepostoupil do 2. části kvalifikace.