Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Kornfeil vystartuje v Austrálii až z devatenácté příčky. Kvalifikaci MotoGP "odfoukl" vítr

Už v první části kvalifikace na Velkou cenu Austrálie skončil Jakub Kornfeil a v neděli odstartuje z 19. místa. Druhý český jezdec v třídě Moto3 Filip Salač byl dvaadvacátý. Kvalifikace MotoGP byla kvůli silnému větru přeložena na neděli před samotný závod.

Jakub Kornfeil na Grand Prix
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Třináctý muž průběžného pořadí MS Kornfeil obsadil v první kvalifikační části páté místo. K účasti ve druhé části, kde by měl šanci svou pozici na startu vylepšit, mu chybělo 42 tisícin sekundy.

Kornfeil tak bude na roštu v sedmé řadě a bude se snažit vylepšit výsledek z minulého víkendu v Japonsku, kde pro něj závod skončil po pádu hned v prvním kole. Salač, jenž si po nehodě v Motegi zlomil malíček na noze, vyrazí z osmé řady.

Pole position v nejslabší třídě získal Španěl Marcos Ramírez, v Moto2 jeho krajan Jorge Navaro. Jezdce královské MotoGP nepustil na trať silný vítr  kvalifikace byla odložena na neděli poté, co v závěrečném tréninku vítr odfouknul KTM Miguela Oliveiry. Portugalský jezdec vyvázl z pádu v rychlosti kolem 300 km/h jen s odřeninami.

Pokud by se kvalifikace nemohla odjet ani v neděli, seřadili by se závodníci na startu podle tréninkových časů. V tom případě by pole position získal Španěl Maverick Viňales, český jezdec Karel Abraham by byl dvanáctý.

Kvalifikace na Velkou cenu Austrálie, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Phillip Islandu:

Moto3: 1. Ramírez (Šp./Honda) 1:38,976, 2. Canet -0,184, 3. Arenas (oba Šp./KTM) -0,268, ...19. Kornfeil, 22. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupili do druhé části kvalifikace.

Moto2: 1. Navarro (Šp./Speed Up) 1:33,565, 2. Binder (JAR/KTM) -0,321, 3. Marini (It./Kalex) -0,369.

Kvalifikace MotoGP byla kvůli silnému větru přeložena na neděli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy