Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kornfeil ve Valencii útočil na první řadu, nakonec odstartuje v Moto3 z osmého místa

Z třetí řady vystartuje do Velké ceny Valencie Jakub Kornfeil. V kvalifikaci Moto3 na poslední závod sezony český jezdec obsadil osmé místo se ztrátou 1,023 sekundy na nejrychlejšího Tonyho Arbolina z Itálie, který vybojoval druhou pole position v kariéře. V královské MotoGP skončil Karel Abraham osmnáctý, z první pozice pojede Španěl Maverick Viňales.

Jakub Kornfeil
zdroj: REUTERS autor: Soe Zeya Tun

Ještě pět minut před koncem souboje s časem Kornfeil pořadí vedl a na osychající trati do poslední chvíle atakoval umístění v první řadě. Poslední letmé kolo se ale soupeřům povedlo lépe a byl mezi nimi i Španěl Arón Canet, s kterým Kornfeil bojuje o životní šesté místo v MS.

Český pilot je průběžně osmý, na Caneta, který vyrazí z páté pozice, ztrácí 13 bodů. O jediný bod před Kornfeilem je Argentinec Gabriel Rodrigo, jenž kvalifikaci dokončil až ve třetí desítce. Třetí řadu na roštu uzavře Španěl Albert Arenas, který má jen o osm bodů méně než Kornfeil.

"Našli jsme malý detail v nastavení, který všechno posunul někam jinam. Oproti včerejšku jsme se zlepšili o dvě vteřiny," konstatoval Kornfeil. Předzvěstí povedené kvalifikace byl pátý čas v dopoledním posledním tréninku.

"Do kvalifikace jsme měli dobrý základ, motorka fungovala vážně skvěle. Vše se rozhodlo v posledních dvou kolech. Byl jsem sice dobře rozjetý, ale trošku jsem se zasekl ve skupině. První řadu jsem ztratil ve prospěch těch, kterým to v posledních vteřinách vyšlo. Ale po včerejších problémech beru osmé místo a třetí lajnu všemi deseti," dodal.

Abraham ani v posledním závodě sezony nepostoupil do druhé části kvalifikace, nepovedlo se to ale třeba ani slavnému Italovi Valentinu Rossimu, který bude s českým jezdcem sdílet šestou řadu. Nepříjemný pád měl mistr světa Marc Márquez a vykloubil si problematické rameno, přesto se španělský šampion vrátil na trať a zajel pátý čas.

Kvalifikace královské kubatury ve Valencii byla nakonec výjimečná v tom, že se mezi nejlepší osmičku vešli jezdci na motocyklech všech šesti výrobců - Yamaha, Suzuki, Ducati, Honda, KTM a Aprilia. To se stalo poprvé v historii motocyklových Grand Prix.

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Arbolino (It./Honda) 1:46,773, 2. Atiratphuvapat (Thaj./Honda) -0,244, 3. McPhee (Brit./KTM) -0,343, ...8. Kornfeil (ČR/KTM) -1,023.

Moto2: 1. Marini (It./Kalex) 1:35,77, 2. Vierge (Šp./Kalex) -0,027, 3. Schrotter (Něm./Kalex) -0,168.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:31,312, 2. Rins (Šp./Suzuki) -0,068, 3. Dovizioso (It./Ducati) -0,080, ...18. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy